Skocz do zawartości
Forum

Ile można dostać grzywny za niewstawienie się na sprawę?


Gość Rysiek 055

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rysiek 055

ka-wa
Jeśli nie masz usprawiedliwienia, to zapłacisz grzywnę pewnie w granicach 300-400 zł /plus minus 100zł/ powinno być napisane na odwrocie wezwania, jaka grozi kara za niestawiennictwo.

No ok ale sąd nie może mnie zmusić do przyjścia na rozprawę.

Odnośnik do komentarza

Takie jest prawo, jak jesteś świadkiem w jakiejś sprawie ,też masz obowiązek stawienia się ,w przeciwnym razie grozi kara.
Rozmawiaj ze swoim adwokatem, na siłę nikt Cię nie zaciągnie do sądu, ale wyrok tzw.zaoczny bez Twojej obecności i tak w końcu zapadnie i być może bardziej niekorzystny dla Ciebie.
W sumie nic Ci nie daje to niestawiennictwo.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Rysiek 055

ka-wa
Takie jest prawo, jak jesteś świadkiem w jakiejś sprawie ,też masz obowiązek stawienia się ,w przeciwnym razie grozi kara.
Rozmawiaj ze swoim adwokatem, na siłę nikt Cię nie zaciągnie do sądu, ale wyrok tzw.zaoczny bez Twojej obecności i tak w końcu zapadnie i być może bardziej niekorzystny dla Ciebie.
W sumie nic Ci nie daje to niestawiennictwo.

Rozumiem
Trochę będę miał problem bo nie mam adwokata, ponieważ mnie nie stać. Wiem że nic mi nie daje to niestawiennictwo ale akurat ten mój rozwód to mało mnie interesuje.

Mam jeszcze jedno pytanie ws. Majątku
Ja mam swój dom swoje kredyty itd, żona ma swój dom (co ma jeszcze to nie wiem) więc czy musimy coś spisać o majątku czy nie?

Odnośnik do komentarza
Gość Rysiek 055

ka-wa
Tak samo kredyt, jeśli był brany w trakcie małżeństwa, podlega podziałowi.
Chyba, że dojdziecie do porozumienia i każda strona odejdzie od podziału majątku, ale to raczej nierealne, bo zawsze jest coś wspólne.

Ok rozumiem
Czyli jak np żona ma kredyt to trzeba to podzielić.
Czyli ja to muszę spłacać?

Odnośnik do komentarza
Gość Rysiek 055

ka-wa
Podział majątku i długów, dzielony jest na połowę, ale jak wyrazisz zgodę na spłacanie całego kredytu ,nie ma problemu, wszystko można uzgodnić miedzy sobą i tak zostanie zapisane.

Ok rozumiem
Będzie ciężko bo nie mam kontaktu z żoną więc nic nie wiem.
Ok. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...