Forum Porady prawne

Lublin - postępowanie po wypadku samochodowym

~Lebioda

~Lebioda

Cześć, mój ojciec w podeszłym wieku był uczestnikiem wypadku samochodowego. Postępowanie jest zakończone, stwierdzono brak winy po jego stronie. Zgłosiliśmy szkodę u ubezpieczyciela. Niestety ten stwierdził, że ojcu właściwie nic nie jest, więc z racji ze wypadek był to owszem pieniądze wypłacą ale w kwocie która urąga jakiejkolwiek godności. Potraktowali go jak dwudziestolatka, który wyliże rany sam z siebie, a to przecież z wiekiem już tak nie działa. Zastanawiam się co teraz, gdzie pójść po dokumentację medyczną żeby udowodnić, że to u niego nie takie proste i jakich argumentów użyć w odwołaniu, żeby tego po prostu nie odrzucili jako bełkot. Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~gulliwer38

~gulliwer38

po dokumentację to tylko i wyłącznie lekarze tacy jak rodzinny, ortopeda, neurolog - to zależy jaki rodzaj uszkodzeń ciała go dotyczy. papierki z rehabilitacji, no wszystko co się da plus dokumentacja ze szpitala przy wypisie. jednak jeśli chodzi o odwołanie, to nie jestem przekonany co do tego czy powinnaś/powinieneś w ogóle coś pisać sam. od tego są profesjonalne firmy i one wiedzą co pisać żeby naprawdę trafiło. jako osoba prywatna rzeczywiście mogą cię zignorować szczególnie że jak piszesz nie widzą podstaw do wypłacenia tacie czegokolwiek powyżej jakiegoś minimum.

kingak2

kingak2

Na jakiej podstawie uznano w ogole roszczenie skoro dopiero teraz pytasz o dokumentację. Moze historia choroby była niepełna. Uzyskasz ją tam ,gdzie ojciec się leczył.

186107 kingak2 Kobieta, 60 lat, Kraków
~Tomasztomek

~Tomasztomek

dużo jest takich firm które uzyskują odszkodowania w imieniu swoich klientów jak ubezpieczyciel odmawia. wystarczy że w google wpiszesz lublin firma odszkodowawcza

~Lebioda

~Lebioda

Tak, dużo i o tym wiem ale kilka moich znajomych osób z opowieści z pierwszej ręki mówiło, że one robią dokładnie to samo co zwykły prywatny człowiek i tak naprawdę ściągają lwią część odszkodowania sobie jako prowizję więc lepiej już samemu sobie postarać się dobrze o to, żeby wyciągnąć z nich więcej niż korzystać z takich uslug. Poza tym ich nie obowiązuje żaden kodeks postępowania, idą po najmniejszej linii oporu. Możliwości te same a opłata którą byśmy oddali przynajmniej zostaje w kieszeni.