Forum Porady prawne

Prawo pracy co jest grane?

~Kasia8374

~Kasia8374

Witam. Pracuje w zakładzie X od marca 2016 roku. Podpisałam wtedy umowę o pracę na rok czasu, na czas określony na pół etatu. W maju 2017 roku podpisałam druga umowę, również o pracę pół etatu czas określony do końca listopada i jasno mam napisane że mam 2 tygodnie wypowiedzeniA. Znalazłam lepszą pracę, mam zacząć od października, jednak dziś czyli 15.09 gdy chciałam wręczyć do podpisania wypowiedzenie , dowiedziałam się że mam je jednak miesięczne bo przepisy się zmieniły w zeszłym roku i że jestem u danego pracodawcy zatrudniona ponad 6 miesięcy, i mam przynieść wypowiedzenie z datą 30.09 , za porozumieniem stron, jeśli chce wcześniej odejść . Nie rozumiem całej tej sytuacji, jestem młodą osobą, pracuje tam półtora roku, . jakim cudem mam miesiąc skoro na umowie jasno napisane że dwa tygodnie. Miesięczne? Boję się że w końcu zostanę bez żadnej pracy , że nie uda mi się przez obecnego pracodawcę podjąć pracy którą sobie znalazłam od października. .

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Nie zrozumiałaś, co Ci powiedziano,jeśli nawet przepisy się zmieniły, to już nie dotyczą Ciebie,bo zaproponowano Ci rozwiązanie umowy za porozumieniem stron ,czyli wypowiedzenia nie dajesz, tylko idziesz 30-go z pismem o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30.09.za porozumieniem stron.
Jak jeszcze nie rozumiesz. to jeszcze dopytaj w pracy.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń
ka-wa

ka-wa

A właściwie, to pismo możesz zanieść dzisiaj czy jutro, nie ma znaczenia ,lepiej kilka dni przed 30.09., bo muszą przygotować świadectwo pracy, 30-go obierzesz i od 1.10. możesz zaczynać nową pracę.
Napisz tak,np.
Uprzejmie proszę o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 30.09.br. za porozumieniem stron. /czytelny podpis/

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 102 lata, Toruń