Skocz do zawartości
Forum

Ubezpieczenie


Gość Feniks92

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Feniks92

Hej mam nietypowy problem. Mam wadę zgryzu. Noszę aparat, jednak będę potrzebował operacji chirurgicznej. Aktualnie mieszkam w Holandii i tu pracuje. Od sierpnia będę pracował w Anglii. Mam zaplanowaną operacje w planie leczenia. Chcę wykonać ja na NFZ, ponieważ jej koszt to ponad 30000 zł. Zrobić ją na zasadzie transferu kosztów na ubezpieczenie zagraniczne to niemożliwe, sprawdzałem. Jest to bardzo skomplikowana procedura, która może ciągnąć się latami i nie wiadomo czy się uda. Co robić? Zarejestrowac się w urzędzie pracy i przyjeżdżać na podpisy. Czy to przejdzie? Czy nie zorientuja się że pracuje za granicą? A może wykupić w NFZ prywatne ubezpieczenie? Co robić? Pomocy

Odnośnik do komentarza

Musiałbyś osobiście lub mailowo rozmawiać z NFZ ,opisując dokładnie sytuację,podać od jakiego czasu nie płacisz składek,bo im ten okres dłuższy ,tym większa opłata dodatkowa, do tego niemała kwota miesięczna,do tego pewnie jest jakaś karencja..,
w sumie to chyba wyjdzie nie wiele mniej ,albo i więcej, jakbyś zapłacił prywatnie za tę operację.
ale dokładnie ,tak jak pisałam na początku, musisz szukać odpowiedzi u źródła,również o tym transferze dopytaj,bo może nie jest tak źle ,jak piszesz.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Czyli nie jesteś nigdzie ubezpieczony. Przecież pracujesz. Powinieneś się ubezpieczyć , bo nigdy nie wiadomo , co kogo może spotkać. 30.000 , to nie jest mało i nie jest to operacja ratująca życie , tylko planowana. Tak jak pisze ka-wa ,możliwe że ZUS może żądać zaległych składek , z tym ,ze kwota może być niższa niż koszt operacji. Masz czas , by się wszystkiego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...