Forum Porady prawne

Dobrowolne ubezpieczenie z NFZ

~Daniel79

~Daniel79

Dzień dobry. Chciałbym się Was zapytać o dwie kwestie dobrowolnego ubezpieczenia. Na pewno już ktoś z Was to przechodził. A mianowicie:

1. Czy prawo do świadczeń obowiązuje od dnia podpisania umowy czy też od dnia opłacenia pierwszej składki.

2. Gdzie opłaca się pierwszą składkę - na konto ZUS czy NFZ

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Daniel79

~Daniel79

Wiem już, że opłatę dodatkową trzeba wpłacić jeszcze przed podpisaniem umowy z NFZ, ale jak ma się sprawa z podstawową składką?

ka-wa

ka-wa

Wszystko znajdziesz w necie,kiedyś patrzyłam ,nie są to małe kwoty,należałoby się zastanowić czy tych pieniędzy nie przeznaczyć na prywatną służbę zdrowia ,zamiast w razie potrzeby, czekać w długich kolejkach na NFZ.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń
kingak2

kingak2

Ubezpieczenie prywatne jest dobrym rozwiązaniem , ale jako ubezpieczenie dodatkowe. Takie ubezpieczenie nie obejmuje np. przyjazdu pogotowia oraz o ile kojarzę nieplanowego leczenia szpitalnego. Musiałabyś się dokładnie dowiedzieć. Umowę ubezpieczenia NFZ można zawrzeć na 30 dni i chyba trwa przez następne 30 dni. W przypadku przedłużania trzeba uregulować składki , ale musisz się tego dowiedzieć dokładnie zawierając umowę.

186107 kingak2 Kobieta, 60 lat, Kraków
~Anetaa31

~Anetaa31

Podczepię się pod temat. Wiecie może do kiedy trzeba opłacić składkę do ZUS będąc dobrowolnie ubezpieczoną w NFZ? -Chodzi o składkę 395,15zł na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Na jednych stronach piszą, że do 15 dnia miesiąca, a na innych, że do 10...

ka-wa

ka-wa

Zadzwoń do ZUS albo zapytaj w mailu, będziesz miała wiarygodną odpowiedź ,na ich stronie jest dostępny mail dla klientów,szybko odpowiadają.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 103 lata, Toruń