Skocz do zawartości
Forum

Ile ważne jest skierowanie?


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo, Dnia 23 grudnia br (2016) otrzymałem od lekarza POZ skierowanie do poradni psychologicznej w ramach NFZ (celem objęcia terapią terapeutyczną). Zastanawia mnie ile takowe skierowanie jest ważne - czy ma ono swój, ściśle określony termin czy też, jak przeczytałem w kilku źródłach "skierowanie ważne jest dotąd, dokąd istnieje przyczyna i cel jego wystawienia". Za odpowiedź uprzejmie dziękuję.

Odnośnik do komentarza

"Skierowanie do poradni specjalistycznej lub do szpitala ważne jest do chwili jego realizacji lub traci ważność z chwilą ustania przyczyny kierowania. Termin ważności skierowania nie jest ściśle określony, jeśli jednak skierowanie zostanie przedłożone do realizacji po zbyt długim czasie od daty jego wystawienia, lekarz może podjąć decyzję o konieczności zaktualizowania informacji o stanie zdrowia pacjenta celem zweryfikowania pierwotnej przyczyny kierowania.
Skierowanie do szpitala psychiatrycznego wydawane jest w dniu badania, a jego ważność wygasa po upływie 14 dni.
Skierowanie na świadczenia rehabilitacji leczniczej traci ważność po upływie 30 dni od dnia wystawienia - do tego czasu należy je zarejestrować w miejscu udzielania świadczeń."

Dlatego najlepiej zapytać się w danej placówce ,do której chcemy zgłosić się ze skierowaniem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...