Skocz do zawartości
Forum

zwolnienie lekarskie z powodu straty dzieci


Gość Mini_28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od 15 lipca 2016 byłam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży bliźniaczej zagrożonej. Niestety mimo pobytu przez ostatnie dwa tygodnie w szpitalu na podtrzymaniu ciąży dzieci urodziły się przedwcześnie 22 października w 24 tygodniu i 3 dniu ciąży. Żyły po 2 dni. Przysługiwał mi z tego tytułu urlop macierzyński do 16 grudnia. Nie jestem jeszcze psychicznie w stanie wracać do pracy po tej tragedii. Na samą myśl robi mi się słabo. To jeszcze za wcześnie na pytania i dziwne spojrzenia. Poza tym mam spore problemy z pamięcią i nie jestem w stanie się skupić na prostych pracach domowych nie wspominając już o powrocie do pracy. W związku z tym mam pytanie czy i w jakim wymiarze przysługuje mi zwolnienie lekarskie w tej sytuacji po urlopie macierzyńskim zważywszy na fakt, że byłam na zwolnieniu od 15.07 do 22.10? I czy w ogóle zwolnienie z powodu komplikacji ciążowych sprzed urlopu macierzyńskiego jest brane pod uwagę?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jedno, nie ma nic wspólnego z drugim.
Jeśli do 16-go grudnia byłaś na macierzyńskim,to od 17-go,jeśli źle się czułaś psychicznie ,powinnaś iść na chorobowe lub do pracy ,ewentualnie wykorzystać parę dni urlopu i iść na chorobowe,jeśli ,oczywiście lekarz da zwolnienie i do tej pory nie załatwiłaś chorobowego,
nie możesz "wisieć w próżni".

Ja bym jednak radziła iść do pracy,prędzej dojdziesz do siebie.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...