Skocz do zawartości
Forum

Ile czasu pracuję pracownik ?


Gość Cityyy

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to ze praca jest dorywcza , generalnie pracuję się normalnie od 8 do 18 , i sęk w tym że ja również pracuję do 18 chociaż pracuję dorywczo i generalnie to jest dziwne dla mnie, bo mam też swoje życie prywatne (studia , coś mi wypadnie, jakies spotkanie idt), dojazd do domu zajmuję mi 2 godziny i jak wrócę jestem wykończony i tyle mam z dnia bo zasypiam

Odnośnik do komentarza

To zmień pracę lub powiedz ,że chcesz pracować mniej godzin,lub tylko 2-3 razy w tygodniu,tylko nie wiadomo czy pracodawca się zgodzi,
jeśli pracujesz dzień przy dniu ,cały miesiąc po 10 godz.to już jest wyzysk,bo rozumiem,że za każdą godzinę masz taką sama płacę,bez nadgodzin.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Własnie dlatego, że jest w firmie dużo pracy. Musisz być wydajny i pracować tyle i po tyle, ile twój pracodawca chce. Po mimo tego, że zapewne robisz u niego tylko na czarno, to i tak musisz pracować tyle samo godzić, co normalnie, zarejestrowani pracownicy w jego firmie. Niestety, ale tak już jest. Nie wystarczy, że zapracujesz tylko na siebie, ale na pracodawcę też trzeba zapracować hehe

Odnośnik do komentarza

rozumiem ale ja nie mam jak na razie umowy więc nic mnie nie zobowiązuje czyli mogę wyjść wcześniej , gdybym miał umowę rozumiał bym powody dla których nie mógłbym wyjść wcześniej gdy mi coś wypadnie .. jaka jest logika bo ja nie widze żadnej

Odnośnik do komentarza
Gość Mordehai i Ciarahy

Logika jest taka, że jak będziesz sam sobie ustalał godziny pracy, to prędzej zostaniesz wykopany przez pracodawcę, niż zostałeś tam przyjęty. Jeśli masz inne opcje, to zmień pracę, jeśli nie masz - zostań i dostosuj się. Nic nie możesz zrobić- to on tam dyktuje warunki, a nie ty.

Odnośnik do komentarza

~Cityy
rozumiem ale ja nie mam jak na razie umowy więc nic mnie nie zobowiązuje czyli mogę wyjść wcześniej , gdybym miał umowę rozumiał bym powody dla których nie mógłbym wyjść wcześniej gdy mi coś wypadnie .. jaka jest logika bo ja nie widze żadnej

Nie ma znaczenia czy masz umowę czy nie,godziny pracy trzeba ustalać z pracodawcą,wcześniejsze wyjście też,nie rozumiem Twojej logiki, umowa ustna też zobowiązuje.

Jeśli nie masz umowy,to w razie wpadki, konsekwencje ponosi pracodawca,Ty z tej racji nie masz korzyści wynikających z umowy i ponosisz ryzyko np.nie otrzymania kasy za pracę czy konsekwencji wypadku w pracy.
Jeśli ta praca Ci odpowiada,a pracodawcy by zależało na Tobie,to masz szanse wynegocjować ,chociażby umowę na zlecenie i ograniczenie godzin pracy,
jak nie ,to poczekaj do wypłaty i powiedz ,że od jutra do pracy nie przychodzisz,oczywiście wybierz dogodny dla siebie termin.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...