Skocz do zawartości
Forum

Strata pracy przez małżonków i narodziny dziecka


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w ciąży. Zarabiam 1160 643 renta 153 zasiłek pielęgnacyjny, gdyż z powodu psychozy w wieku 20 lat musiałam przerwać studia. Mąż ma lekki stopień niepełnosprawności (niedosłuch). Zarabia 860-980 zł miesięcznie. Dziecko urodzi się w grudniu. Mam umowę tylko do porodu, rentę do III 2016, zasiłek do VIII 2016. Mąż jest na L4, po L4 kierownik oznajmił mu że będzie od razu zwolniony. Mąż nie chciał zmienić pracy, bo "jestem psychiczna" i musi się mną "zajmować" a tu ma blisko i L4. Co robić?

Odnośnik do komentarza

A co możesz zrobić? Mąż musi poszukać pracy gdzie indziej,Ty dostaniesz roczny urlop wychowawczy płatny 1000zł miesięcznie,
nie jest chyba tak źle ,skoro pracujesz,żeby była jakaś różnica, jak męża nie będzie w domu tą godz. dłużej,
trzeba sobie zawsze jakoś radzić.
A mąż nie nadużywał L4 ,skoro chcą go zwolnić?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Przedłużono mi umowę do porodu, czyli przysługuje mi 26 tygodni macierzyńskiego 80% wypłacanego z ZUS, wychowawczy już nie. Mąż pracuje w rodzinnej, prywatnej firmie od 3 lat i nigdy do tej pory nie wziął żadnego dnia L4, urlopu nie otrzymywał wcale, bo szef twierdzi, że "nie ma go kto zastąpić". Przez jego obecne L4 (3 tygodnie), szef stracił 3 obiekty na których mąż wykonywał zlecenia, bo rzeczywiście nikt go nie zastąpił, mąż nie ma do czego wrócić. Mąż ma niedosłuch, wykształcenie średnie, zaburzenia błędnika, prawdopodobnie dyskopatię, przez co skierowanie do ortopedy.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze od przyszłego roku dodatek 500 zł na dziecko o ile spełnicie warunki programu. Na http://www.program500plus.pl/zasady-programu.html masz skrót warunków i zasad świadczenia. Jeśli to pierwsze dziecko, to dochód będzie brany pod uwagę. Nie może przekroczyć 800 zł na osobę, przy kolejnym dziecku nieważny jest dochód (przynajmniej na dzień dzisiejszy).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...