Skocz do zawartości
Forum

odebranie praw ojcu


Gość sefora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem. Chce odebrać prawa rodzicielskie ojcu swoich dzieci.
Jest on osoba nie odpowiedzialna i niezrównoważona oraz agresywna.Leczy sie psychiatrycznie i zażywa leki popijając alkoholem. Dziecmi interesuje sie wybiorczo. Starsza córka ma 3 lata i boi się go natomiast młodsza ma niespełna rok i go nie zna wcale.
Tak wspomniałam jest on w moim odczuciu nie poczytalny. Toczy się właśnie sprawa o grozby karalne pod moim adresem. Alimenty placi na mlodsza córkę natomiast starsza ma ściągane przez komornika z jego prośbę. Odgrazuje sie ze będzie robic testy DNA dzieciom bo sadzi ze nie jest ich ojcem chociaż na starsza ma testy sądowne a stara sie o kontakt z nimi. Na tej tez podstawie sporządziłam wniosek o władzę rodzicielska
Moje pytanie brzmi: Czy mam szanse odebrać mu prawa w takich okolicznościach? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Znaczy jeśli chodzi o adwokata to byłam juz u jednego powiedzial mi ze szanse sa duże ale jak zaśpiewał mi za sprawę to od razu podziękowałam. Drugi powiedzial mi ze to jej za dużo szarpaniny i on się obawia sam o siebie. Jesli chodzi o tego adwokata z urzędu to ja nie wiem kiedy mam ten wniosek złożyć i co w nim napisać.

Odnośnik do komentarza

Najpierw się dowiedz czy dostaniesz adwokata z urzędu, do pozbawienia ojca praw rodzicielskich ,sama widzisz ,że to nie jest prosta sprawa,a za wiele Ci nie da,
szkoda zdrowia wg mnie.
Jak już,ja bym napisała najpierw pismo do sądu,załączyła kopie dokumentów z pytaniem czy w tej sprawie przysługiwałby mi adwokat z urzędu ,
nie ma znaczenia kiedy złożysz taki wniosek,pewnie i tak będzie musiała się toczyć odrębna sprawa.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

ka-wa
Najpierw się dowiedz czy dostaniesz adwokata z urzędu, do pozbawienia ojca praw rodzicielskich ,sama widzisz ,że to nie jest prosta sprawa,a za wiele Ci nie da,
szkoda zdrowia wg mnie.
Jak już,ja bym napisała najpierw pismo do sądu,załączyła kopie dokumentów z pytaniem czy w tej sprawie przysługiwałby mi adwokat z urzędu ,
nie ma znaczenia kiedy złożysz taki wniosek,pewnie i tak będzie musiała się toczyć odrębna sprawa.

Na co co szkoda zdrowia bo nie bardzo rozumiem?
Czyli co do przyznania adwokata z urzędu musi sie toczyć odrębne postepowanie? Bo tak to zrozumiałam. Od złożenia pozwu minelo 3 tyg nie pewnie co do wyznaczenia sprawy poczekam jeszcze troszkę. Odnośnie drugiej sprawy o groźby policja wysłała zeznania do prokuratury.
Do mnie to wszystko jest czarna magia i nie chciałabym czegos przeoczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...