Forum Porady prawne

Rozwód. Jak ograniczyć prawa ojcowskie?

~Marta91KB

~Marta91KB

Jesteśmy 3 lata po ślubie. Od listopada mąż codziennie pije 2-3 piwa. Robilam mu awantury z tego powodu ale on twierdzi ze to jest tylko piwo i wtedy mu się lepiej śpi. Ze względu na to picie chciałabym ogranicZyć mu prawa rodzicielskie i zaznaczyć że może spotykać się z dzieckem tylko w mojej obecnosci. Nasz syn ma 4.5 miesiaca a mąż wogole sie nim nie zajmuje i spedza z nim tylko 5minut dziennie. Roboe zdjecia wszystkich butelek i miejsc w które je chowa. Mam też caly zapis rozmów z esemesow gdzie prosze go o rozmowe a on mnie olewa. Czy są to jakieś dowodydla sadu? Jedyni świadkowie jakich mam to moi rodzice. Czy są wiarygodni dla sądu? Proszę o wszelkie rady jak ograniczyć mu prawa i jakie ewentualne dowody musiałabym jeszcze zdobyc dla sadu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

EmiD

EmiD

Ja też bym się udała do prawnika. Wiem, że brzmi to może "chamsko", ale zebrane dowody świadczące o braku relacji z dzieckiem, jak i tym, jak się zachowuje wobec Ciebie, mogą się potem przydać w sądzie. Choć Ci tego nie życzę. Niemniej, jeśli już szukać dobrego prawnika od prawa rodzinnego, na pewno znajdzie jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji.

145101 emid Kobieta, 30 lat, Łódź
~dam66

~dam66

Tak, od razu do adwokata sąd, rozwód,ograniczenie praw . Bardzo mądre porady. Potem jeszcze pluton egzekucyjny i kula w łeb. Najprościej rozwalić rodzinkę i z głowy. KTO normalny udziela takich porad? Tak , i najważniejsze alimenty. A, i zapomniałem ,jeszcze szubienica. Kobieto! może zastanów się dlaczego tak się dzieje , a potem myśl o rozwodzie. ROZMOWA też nie boli !

laurette

laurette

Jeżeli myślisz poważnie o tym sądzie i wystąpieniu o ograniczenie praw, to sie zastanów raz jeszcze bo to juz niemalże ostateczność. Czy naprawdę ojciec Twojego synka na to zasługuje ? Dawałaś mu szanse?
Oczywiście zdjęcia i inne dowody będą pozniej potrzebne bo coś musisz mieć żeby nie iść z niczym. Dobrze by było gdyby jeszcze ktoś inny potwierdzil zaistniała sytuacje nie tylko Twoi rodzice i raczej nie jakas Twoja koleżanka.

--

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome
L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

96807 laurette Kobieta, 25 lat, Kraków