Forum Pomocy każdej

Jak wygląda badanie Dopplera i gdzie można je zrobić w Krakowie?

klasykaB

klasykaB

Ostatnio mocno puchną mi nogi i lekarz zalecił wykonać badanie Dopplera, chyba tak to się pisze, i w związku z tym mam pytanie, na czym polega to badanie i gdzie mogę je w miarę szybko zrobić w Krakowie?

160703 klasykab Kobieta, 39 lat, Poland
Daniel_Day

Daniel_Day

Badanie chcesz robić prywatnie czy w ramach NFZ? Jak na NFZ, to troszke sie czeka.

148062 daniel-day Mężczyzna, 26 lat, Warszawa
klasykaB

klasykaB

a ile kosztuje takie badanie prywatnie i gdzie można to zrobić w Krakowie?

pawelkowalczyk

pawelkowalczyk

Może wyjaśnię czym jest ten Doppler. To jest badanie ultrasonograficzne, bezbolesne i nieinwazyjne, które wykonuje się w celu oceny przepływów żylnych. Chodzi o to, by ocenić stan naczyń krwionośnych, czy są drozne. Badania tego typu wykonuje się przy podejrzeniu zaburzeń krążenia, przy objawach neurologicznych, które moga wynikać z niedokrwienia, przy podejrzeniu przetok naczyniowych, po przeszczepach, a także przy podejrzeniu tętniaków. W Pani przypadku chodzi o zaburzenia krążenia, czego objawem jest opuchlizna nóg. Badania trwa kilka minut i jest w zasadzie obojetne dla organizmu, nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywac.

148185 pawelkowalczyk Mężczyzna, 46 lat, Warsaw
klasykaB

klasykaB

wielkie dzieki za tak szczegolowa odpowiedz, a jak mam te zaburzenia krążenia to powinnam się martwić? Co mam dalej robić po tym badaniu?

pawelkowalczyk

pawelkowalczyk

Zaburzenia krążenia w obrębie kończyn dolnych dotyczą wielu osób, także to nie jest jakaś wyjątkowa przypadłość. Dalsze leczenie zalezy od stopnia zaawansowania zmian, dlatego po badaniu warto skonsultować się z chirurgiem naczyniowym, który oceni co trzeba dalej robić. Samo badanie może Pani zrobic w wielu przychodniach. Może to być wspomniana NZOZRevita, tylko musi się Pani wcześniej zarejestrować. Jak badanie chce Pani wykonać prywatnie, to zwykle robi się je od ręki, podobnie jest z konsultacją lekarską.

148185 pawelkowalczyk Mężczyzna, 46 lat, Warsaw
klasykaB

klasykaB

A co może być przyczyną tych zaburzeń krążenia? Z czego to się bierze?