Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie krok po kroku Olaa166


Gość Olaa166

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olaa166

Hej!

Mam 163cm i ważę 56kg. Wiem, że to jeszcze norma, mam bardzo drobne kości i stąd waga nie odzwierciedla mojego wyglądu. Zawsze byłam bardzo filigranowa, ale odkąd poszłam na studia i dużo siedzę w domu z książkami to sporo przytyłam. Od jakiegoś czasu codziennie rano przed śniadaniem biegam, przynajmniej 20min (stopniowo staram się dłużej, bo chce wyrobić sobie kondycję), od czasu do czasu robię brzuszki. Nie potrzebuję jakiejś restrykcyjnej diety, chciałabym tylko poczuć się lepiej i zwalczyć kompleksy. Tkankę tłuszczową mam głównie na wewnętrznej tronie ud, na biodrach, brzuchu i plecach. Odżywiam się tak jak zawsze, jem niewiele pieczywa, dużo owoców, warzyw i chudego nabiału. Od czasu do czasu zdarza się napić piwa, czy zjeść coś słodkiego.
Czego powinnam unikać, a czego jeść więcej? Jakie ćwiczenia powinnam stosować?

Odnośnik do komentarza

W Twoim przypadku radziłabym skupić się na ćwiczeniach, bo tak jak napisałaś Twoja waga jest odpowiednia i nie potrzebujesz tak naprawdę odchudzania. Przedstawię ci kilka ćwiczeń, które będziesz mogła wykonywać w domu:
UDA:
1.Usiądź po turecku na podłodze, ale tak by stopu były złączone ze sobą, kolana na zewnątrz. Ręce oprzyj na kolanach i lekko dociskaj do podłogi, wytrzymaj 10 sek po czy powróć to wyjściowej pozycji. Powinnaś czuć jak pracują wewnętrzne mięśnie ud. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
2. To ćwiczenie możesz wykonywać zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej. Połóż się na plecach i zegnij nogi w kolanach. Następnie między kolana włóż piłkę, albo poduszkę lub zwinięty ręcznik. Potem naciskaj kolanami na piłkę tak jakbyś chciała ją zgnieść. Przy maksymalnym nacisku wytrzymaj 10 sek i rozluźnij mięśnie. Ćwiczenie wykonaj 15 razy.
3.Biegi. Biegaj po 20-30 minut dziennie.
BRZUCH:
1.Połóż się na plecach- ramiona wyciągnięte przed siebie, ręce złączone razem. Podnieś tulów i nogi zgięte do góry, kierując nogi w lewo a ręce w prawo. Wytrzymaj tak 10 sekund, po czym powróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzaj na każdą ze stron po 15 razy.
2. Połóż się na podłodze, ręce wzdłuż tułowia. Nogi zgięte w biodrach i kolanach pod katem 90 stopni. Unieś powoli biodra do góry i wytrzymaj w tej pozycji . Ćwiczenie powtórz 15 razy.
3. Połóż się na plecach, ręce wzdłuż tułowia, nogi proste. Podnieś nogi do góry na jakieś 20cm. Wytrzymaj w tej pozycji 10 sekund. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
PLECY:
1. Połóż się na brzuchu, obie ręce na wysokości ramion. Palce rąk skierowane do przodu. Głowa leży prosto a czoło dotyka podłogi. Wykonując wdech podnosimy górną część tułowia tak daleko jak potrafisz. Wraz z wydechem wróć do pozycji początkowej.
2. Uklęknij, rozstawiając kolana na szerokość ramion. Ręce oparte na podłodze. Przejdź powoli do pozycji zapadniętego grzbietu a następnie zrób powoli koci grzbiet. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
3. Skłony w pozycji stojącej.
Jakbyś miała jakieś pytania z chęcią na nie odpowiem.

Odnośnik do komentarza

Hehe, do TopMadl mi trochę brakuje ;p

Tak, zaczęłam ćwiczenia, szczególnie te na plecy. Czy mogłabym prosić jeszcze o jakieś ćwiczenia na ramiona? Marzą mi się delikatne, szczuplutkie ramiona, a nie te które mam ;(

Odnośnik do komentarza

Oto kilka ćwiczeń na ramiona. Przy ich wykonywaniu możesz użyć chusty lub ręcznika.:
1. Stajemy w rozkroku. Ręcznik bądź chustę trzymamy w wyprostowanych rękach. Unosimy ręcznik nad głównie i staramy się go rozciągnąć, napinając przy tym mięśnie ramion. Wytrzymuje tak 7-10 sekund. Następnie rozluźniamy mięśnie. To ćwiczenie można wykonywać na dwa sposoby: pierwszy to trzymasz ręcznik tak by grzbiet dłoni był skierowany na zewnątrz, drugi to grzbiety dłoni skierowane są do wewnątrz. Ćwiczenie w obu wariantach powtarzamy po 15-20 razy.
2. Klęknij, ramiona oparte o podłogę, dłonie skierowane palcami do wewnątrz. Stopy skrzyżowane. Ćwiczenie polega na wykonaniu tak zwanej damskiej pompki czyli zginaniu wolno rąk w łokciach i pozostaniu w tej pozycji 4 sek. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
3.Ćwiczenia na ramiona
4.Ćwiczenia na mięśnie rąk
Jak masz jeszcze jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiem

Odnośnik do komentarza

No witajcie! Dziękuję wszystkim za wsparcie! ;*
Oczywiście codziennie ćwiczę, a do tego zmieniłam dietę - oczywiście nie na jakaś niskokaloryczną, po prostu zaczęłam się zdrowiej odżywiać - zamiast pieczywa płatki owsiane na śniadanie, dużo warzyw, owoców i chudy nabiał. Do tego zamieniłam swoje przekąski na suszone owoce lub migdały . Piję dużo wody, zielonej i czerwonej herbaty. W sumie już czuję się lepiej, bo od biegania łatwiej mi się rano obudzić ;p
Co do mojej motywacji. Kiedyś usiadłam i zaczęłam się nad sobą jak zwykle użalać, że tu fałdka, tu cellulit. W pewnym momencie wyobraziłam sobie jak biegam po łące z moim psem w krótkich spodenkach, w rozpiętej białej koszuli i wyglądam świetnie, szczupło, idealnie! Doszłam do wniosku, że przecież mogę to wszystko mieć, mogę się dobrze czuć w swoim ciele jeśli tylko będę chciała. Tak się zaczęło. Zważę się i zmierzę po dwóch tygodniach, powiem Wam jakie są efekty.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo. Mam jedno pytanie. Zapomniałam napisać w poprzednim poście. Przeczytałam w gazecie, że picie zielonej herbaty nie jest zdrowe, bo herbata za bardzo odwadnia organizm. Czy to prawda? Czy najlepiej jest pić samą wodę? Przyznam szczerze, że dużo łatwiej pije mi się herbatę niż samą wodę...

Odnośnik do komentarza

Zielona herbata jest powszechnie uważana obok herbaty białej za najzdrowszą, ponieważ posiada liczne właściwości prozdrowotne. Tak naprawdę to różnica pomiędzy czarną, białą, żółtą, czerwoną czy zieloną herbata wynika ze stopnia utlenienia (fermentacji), która zachodzi podczas produkcji. Czarna herbata jest poddana pełnemu utlenieniu a zielona i biała nie podlegają utlenieniu.
Co do właściwości prozdrowotnych to dotyczą one prawie każdego układu. Między innymi:

-Napar z pierwszego parzenia działa pobudzająco-zawiera dużo teiny, z drugiego uspokajająco-pomaga radzić sobie z napięciami emocjonalnymi i stresem. Zielona herbatę możemy parzyć kilka razy i za każdym razem napar będzie miał inne właściwości.
-Hamuje rozwój bakterii i próchnicy.
-Obniża ciśnienie krwi
-Zawiera antyoksydanty
-Dzięki flawonoidom, wzmacnia naczynia krwionośne
-Ma działanie przeciwnowotworowe dzięki zawartości antyoksydantów i garbników
-Ma właściwości moczopędne. Teina podobnie do kofeiny ma właściwości moczopędne, które z jednej strony mogą pomóc w usuwaniu toksyn z drugiej strony mogą prowadzić do wypłukiwania mikroelementów z organizmu i odwadnianiem go. Trzeba tylko sobie uświadomić, że teiny w zielonej herbacie jest niewiele. Wypijanie 2-3 filiżanek zielonej herbaty nie będzie powodowało odwodnienia organizmu. Właściwości moczopędne tak samo posiada herbata czarna, jak i czerwona czy biała.
-Zielona herbata przyspiesza metabolizm więc jest pomocna przy odchudzaniu.

Tak więc korzyści wynikające z picia zielonej herbaty przewyższają jej wady. Warto jest aby w skład płynów,które pijemy oprócz zielonej herbaty była woda mineralna. Jeśli nie lubisz samej wody mineralnej, możesz dodać do niej plasterek cytryny i listki mięty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...