Skocz do zawartości
Forum

Jak spalić tkankę mięśniową?


Gość freakout

Rekomendowane odpowiedzi

Gość freakout

Witam,

Chciałbym zapytać jak dobrać proporcje białka, węglowodanów i tłuszczu w diecie żeby spalić tkankę mięśniową. Mam 187cm wzrostu i ważę 77kg, a chciałbym zjechać do około 65kg, jednak nie wiem jak się do tego zabrać. Na dzień dzisiejszy moja dieta opiera się głównie na mięsie indyczym (około 300g co daje ponad 50g białka), jajkach, warzywach oraz pieczywie wieloziarnistym (125g dziennie). Czasami wpadnie jakiś owoc (głównie jabłko), kasza gryczana, ziemniaki lub makaron. Generalnie mam mało miejsca do popisu ze względu na to że choruję na celiakię, więc to też powoduje pewne utrudnienie jeśli chodzi o różnorodność posiłków.

Moim celem jest zrzucenie około 10-12kg, ale samej tkanki mięśniowej, bo mam jej za dużo i nie chcę spalać tłuszczu, bo tego akurat też mam niewiele.

Czego w diecie ująć żeby osiągnąć cel? Białko, węgle czy tłuszcz? (tego ostatniego w diecie prawie nie mam)

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Na jakiej podstawie twierdzisz, że masz zbyt dużo masy mięśniowej? Na jakim sprzęcie wykonywałeś badanie składu masy ciała? Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. W przypadku celiakii (gdzie zmniejszona jest wchłanialność składników odżywczych) masa mięśniowa przyniesie jedynie korzyści, a możliwości wcale nie są ograniczone ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...