Skocz do zawartości
Forum

Jakbym mógł zrzucić tłuszcz?


Gość d...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 13 lat i mam problem ze skora na brzuchu i otluszczonymi sutkami i ich okolic. Gdy miałem 11 lat byłem otyły Lecz gdy miałem już skończone 12 lat postanowiłem że wezmę się za siebie i schudłem 6 kg przez około rok na początku ważyłem 54 kg w wieku 11 lat a w wieku 12 i pół ważyłam już 49 kg. Robię pompki i brzuszki a także podnoszę hantle i rozciągam się na takiej gumie Lecz to nie pomaga mi wrzucić skóry z brzucha zrzucić tłuszczu z sutków i ich okolic. Jakbym mógł zrzucić tłuszcz?

Odnośnik do komentarza
Gość Ktos doswiadczony

Witaj.
Opowiem ci o tym co wiem i co sam stosowalem. Na poczatek uspokoje cie, jeszcze rosniesz, i jezeli bedziesz dbal o siebie, o to co jesz i w jakich proporcjach, to z czasem wszystko bedzie dobrze. Jestes jeszcze bardzo mlodym czlowiekiem i bardzo intensywne cwiczenia silowe moga ci zaszkodzic. Jednak aktywnosc fizyczna jest niezbedna i bardzo dobrze ze zwrociles na to uwage. Zalecam cwiczenia bardziej ogolnorozwojowe, bieganie, plywanie (basen?), jazda na rowerze, wszelkiego rodzaju gry wymagajace ciaglego ruchu.
Co do samej diety, i nie zrozum mnie tutaj zle - chcesz spalic tluszcz, naucz organizm jak to robic. jezeli w twojej diecie jest duzo weglowodanow czyli wszelkiego rodzaju cukrow (nawet tych z owocow) oraz produktow macznych (to tez weglowodany) czy ziaren zboz, to organizm nie bedzie sobie "utrudnial zycia" mozolnym uzyskiwaniem energii z zasobow tluszczowych, poniewaz po prostej nazwijmy to przerobce, glukoze dostaje prawie gotowa w kazdym posilku, w dodatku w nadmiarze. Zainteresuj sie dietami niskoweglowodanowymi. Z mojego punktu widzenia nie jest to wlasciwa nazwa. Sa to diety o wlasciwej proporcji weglowodanow (wcale nie niskiej) do reszty skladnikow lecz cywilizacja i czasy w ktorych zyjemy nauczyly nas innego myslenia. Na przyklad mleko z platkami zbozowymi w lukrze to podobno wspaniale pelne energii sniadanie. Nic bardziej bzdurnego. Mleko to laktoza a wiec cukier czyli weglowodany, lukier to... po prostu cukier czyli weglowodany a platki zbozowe obojetnie jakiego zboza to... tez weglowodany. Cukier w cukrze oblany cukrem. Informacje o zawartosci wapnia witamin i innych skladnikow sa w tym zestawieniu na prawde nieistotne. Krzywde taka wyrzadzamy sobie przy kazdym posilku. Chleb zwlaszcza ten z maki przennej, kasze, ryz, ziemniaki, ciasta, slodycze, lody, slodkie napoje, owoce... Czy to znaczy ze nie nalezy jesc owocow i warzyw? Nie! Nalezy, oczywiscie! Jednak, kiedy policzysz ile w ciagu dnia zjadasz roznago rodzaju weglowodanow czy to bezposrednio w postaci cukrow (slodzisz herbate? kakao?) czy w innych produktach, okaze sie ze nie jestes w stanie tego spalic nawet w ciagu kilku dni. Temat ten mozna omawiac godzinami, wiec proponuje abys zapoznal sie na przyklad z dieta Atkinsa. Nie jest to dieta NIEDOBORU, nie obawiaj sie, bedziesz mogl jesc wszystko, zmienia sie jedynie proporcje. Dieta ta ma 4 etapy i pierwszy najbardziej restrykcyjny faktycznie wprowadza kilka ograniczen. Mysle jednak ze dwa tygodnie do miesiaca wyrzeczen to cena ktora mozesz zaplacic za komfort bycia zdrowym. W sieci mozesz znalezc rozne opinie na temat tej diety, glownie dlatego, ze ludzie myla ja z dieta Dukana, ktora jest wyjatkowo szkodliwa. W tym miejscu dodam od siebie, ze nigdy w zyciu nie jedlam tylu warzyw co w pierwszych 2 fazach tej kuracji. Przeczytaj ksiazke doktora Atkinsa o diecie niskoweglowodanowej. Porozmawiaj o tym z rodzicami. Jezeli ktos bedzie mial watpliwosci czy dieta ta jest odpowiednia, zastanow sie czy dieta jaka stosowales do tej pory swojego zycia (bo slowo dieta to nie tylko odchudzanie, ale to caly nasz sposob odzywiania) byla wlasciwa i dlaczego wtedy nikt nie reagowal. To co uzyskasz, jezeli zdecydujesz sie na ten styl zywienia, to spalenie nadmiaru tluszczu w calym organizmie i regulacje wszelkich etabolicznych procesow.
Ja na tej diecie schudlem 30 kilogramow w 6 miesiecy i wage utrzymuje juz sporo lat. Czuje sie dobrze, jestem pelen energii a wyniki krwii mam dobre jak nigdy dotad. Moj lekarz nie chcial mi wierzyc, ale waga i kondycja mowily same za siebie. Moim problemem byly leki ktore zazywam od 15 roku zycia. Jestes w duzo lepszej sytuacji, jestes (jak sadze) zdrowy. Jeszcze zdrowy.
Zaimponowales mi tym, ze jako tak mloda osoba zauwazyles problem i postanowiles sobie z nim poradzic. Trzymam za ciebie kciuki i zycze powodzenia w dbaniu o swoje zdrowie.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...