Skocz do zawartości
Forum

Czy można jeść ulubione produkty i chudnąć?


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jeść na co ma się ochotę i chudnąć? Hej, mam 14lat i 172cm wzrostu. Ważę jakieś 63 ale moja waga się wacha nawet do 65kg. Mam dość diet wypróbowałam już chyba wszystkie. Jem regularnie. Teraz mam "dietę" i jem ok. 400kcal dziennie, czasami nawet mniej niż 300. Ćwiczę 3x w tygodniu 4wf w szkole. Czasami mam dość i mam ochotę zjeść jakiegoś pączka. Nie wiem już co mam robić. Spróbować kolejnej diety, czy zacząć jeść normalnie i znowu ważyć 65kg :// Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość Lililililili

NATYCHMIAST ZACZĄĆ JEŚĆ NORMALNIE!
Jak sobie rozregulujesz metabolizm, hormony i cały organizm to czeka Cię prawie w 100% gigantyczne jojo i problemy z wagą do końca życia. Chyba tego nie chcesz, prawda? ;/
Ja jadłam 500> kcal dziennie i ostatecznie bilans zysków i strat nie wyszedł korzystnie.
Jedz 1000 kcal przez tydzień a potem dokładaj co tydzień o kolejne 200 kcal aż dojdziesz do około 2000 kcal, które są Ci NIEZBĘDNE DO PRAWIDŁOWEGO ROZWOJU.
Początkowo przytyjesz z pół kg. Jednak nie będzie to tłuszcz. Zmierz sobie obecnie wymiary w cm i stań na wadze. Waga wzrośnie, cm pozostaną bez zmian. Dlaczego? Bo przy obecnej diecie nie masz prawie nic w żołądku, nic nie zalega w jelitach, to pół kg - kg, to będą tylko zwykłe "resztki" i woda, bo obecnie jesz za mało, żeby jej odpowiednia ilość znajdowała się w organizmie i prawdopodobnie jesteś odwodniona. Pamiętaj o tym. Tu nie chodzi ile kg pokazuje waga, ale jak wyglądasz, więc kg w te czy drugą naprawdę nie zrobi różnicy wizualnej ;)
Będzie ciężko zacząć jeść, bo masz obkurczony żołądek, więc najpierw, jeśli nie boisz się jedzenia, włączaj po prostu bardziej kaloryczne produkty - żółty ser, olej kokosowy, masło orzechowe (ja się głównie nim zajadałam, wychodząc z głodówki, bo może nie jesteś głodna, ale to jest głodówka :P). Jedz nawet 7 małych posiłków dziennie, aż uda Ci się dobić do prawidłowej ilości kcal.
Powiem Ci coś w sekrecie - jesteś kobietą ;) i Twój organizm pracuje jak u kobiety, działają hormony itd, waga wahać się może nawet i o 3 kg w zależności, czy (jeśli masz już okres) jesteś właśnie przed i nabrałaś wody, poza tym prozaicznie -
- czy zrobiłaś kupę przed ważeniem, czy zjadłaś więcej na kolację i jeszcze nie zdążyłaś tego przetrawić :P
Nie wariuj, jedząc mniej niż 300 kcal na dłuższą metę pieprzysz całkowicie metabolizm i w koncu od samego zjedzenia garści pomidorków koktajlowych zaczniesz tyć, dlaczego? Bo organizm wiedząc, że nie dajesz mu energii zacznie wszystko na wszelki wypadek magazynować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...