Skocz do zawartości
Forum

Problem z wagą przy odchudzaniu


Gość o...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące zastoju w odchudzaniu. Ćwiczę 4 razy w tygodniu od lipca 2015 r. przez godzinę, jem zdrowo i regularnie ( ok. 1800 kcal dziennie). Na początku były efekty, ale od 5 miesięcy nie zauważyłam efektów. Mam 175 cm. i ważę 66 kg. Nie wiem co jest przyczyną tego zastoju. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Przyczyn może być wiele. Kluczowym aspektem jeśli chodzi o figurę /sylwetkę /wagę jest genetyka.Hormony i kościec decydują. Krótko mówiąc być może jest to twój genetyczny limit bądź hormony dostały po dupie wcześniej podczas diety. Jest też opcja że w wyniku zimy twoja codzienna aktywność spadła oraz poziom witamy D3 także się obniżył(brak słońca).

Zakładając jednak że jesteś w 100% zdrowa mogę polecić Ci.

1) Zmniejszenie kalorii o 300 (skoro na 1800 już nie idzie od 5 miesięcy)
2) Możesz dołożyć aktywności do 6x w tygodniu lub ją zmienić na trening siłowy z ćwiczeniami wielostawowymi z dużym ciężarem (5-10powtórzeń w serii)
3) Zrobić rekompozycję diety, dodać więcej białka w miejsce węglowodanów, wywalić węgle rano. Wywaliłbym jakiekolwiek owoce i inne źródła fruktozy.
4)Możesz też spróbować jeść rzadziej a większe porcję i skumulować całe jedzenie w ciągu 4-6 godzin. Spróbuj najpierw pierwsze 3 punkty.Powinno pomóc. Jak Ci się bedzię chciało to pisz swój trening i dietę (1 przykładowy średni dzień) będzie łatwiej coś poprawić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...