Skocz do zawartości
Forum

Redukcja wagi


Gość karin245

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, :)

jest lato i postanowiłem zredukować swoją wagę.

Jestem mężczyzną i mam 25 lat
Wzrost: 190 cm
Waga 114 kg :<<br />
Postanowiłem odstawić "wszystkie złe nawyki żywieniowe"

- nie pije już słodkich napojów,
- unikam cukru - nie jem wszystkich słodkości nie pije / herbaty / kawy i nie jem lodów.
- pije tylko wodę mineralną przeważnie min. butelkę dziennie, 2l
- więcej się ruszam - chodzę regularnie na basen co 2 -3 dni
pn - środa - pt albo sobota i staram się mniej siedzieć przed komputerem - a więcej na świeżym powietrzu.
- odstawiłem alkohol - nie pije nic!
- chodzę spać o regularnej porze ;p

- staram się jeść mniej i bardziej regularnie
- jem więcej owoców i warzyw
pomidory ogórki kukurydza, banany kiwi jabłka robię sobie np. sałatki z serkiem + ogórek pomidor itp.
- nie jem przed spaniem min 2-3 h, wcześniej ewentualne zjem coś lekkiego np. banana ;p
- staram się jeść mniej chleba i bułek - czasem do śniadania zjem kromkę.

I teraz mam do was pytania czy wg. Was te zmiany wystarczą aby zredukować wagę ? wcześniej piłem alko i jadłem co popadnie, teraz < od 2 tygodni na tym stylu życia> czuję się lepiej i ost. się ważyłem to miałem 114 kg. nie mogę powiedzieć ile ważyłem 2 tyg temu bo nie wiem ;p ale czuję się "lużniej".

Czasami na śniadanie zjem kanapkę np z pomidorem
na 2 śniadanie w pracy banana potem obiad < w miarę lekki i mniejszy> staram się jeść zupy bo są łagodne i chyba tak nie obciążają jak mięso czy coś takiego. Staram się urozmaicać jadłospis jak tylko się da. Jem np kalafiora , marchewki gotowane na parze bez dodatków takich jak sól itp. albo gotowaną kukurydzę. Proszę o porady czy coś warto włączyć do tej diety a może coś robię źle.

Co do treningu to uważam że basen jest ok. Staram się pływać cały czas ale się nie przetrenować. Mimo mojej masy mam dość sporą wytrzymałość dzięki czemu mogę pływać prawie cały czas - pływam przeważnie na plecach - pracują nogi i ręce wg. mnie jest to dość dobry styl bo czuję zmęczenie ale widzę też " że ciało sobie lepiej radzi i się męczę coraz mniej a po wyjściu z wody czuję się naprawdę dobrze i tak że nie straciłem tam czasu ;p

zastanawiam się czy w inne dni powinienem też jakoś ćwiczyć ? wydaję mi się że lepiej dać mięśniom czas na regenerację przed nast. wizytą na basenie :) ale może są jakieś lekkie ćwiczenia które mogę wykonywać codziennie albo co 2 dzień wolny od basenu sam w domu ?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zaznaczam że podchodzę do tego tematu najpoważniej jak tylko się da !

Odnośnik do komentarza
Gość mielnik000

Witaj. Chętnie Ci pomogę z tym że za kilka dni gdyż aktualnie jestem zajęty. W rok udało mi się schudnąć ze 132 kg do 94 i od października będę walczył dalej! ;) Jeżeli jesteś zainteresowany wsparciem i wskazówkami to napisz : mielnik000@wp.pl ;) NIE CHCĘ ŻADNYCH PIENIĘDZY TYLKO FORUM JEST DOSYĆ NIEWYGODNĄ FORMĄ KOMUNIKACJI

Odnośnik do komentarza

Co do ćwiczeń - nie piszesz niestety z tego co widzę jak często chodzisz na basen. Na pewno należy się co jakiś czas dzień przerwy od ćwiczeń, żeby ciało mogło się zregenerować (początkujący ćwiczą często “w kratkę”, stopniowo eliminując dni “przerwy” i wydłużając czas treningu). Przy Twojej wadze polecam ćwiczenia na orbitreku i rowerze treningowym - mniej obciążają stawy (tak samo zresztą jak i basen).

Ekspert sklepu ABCfitnesswww.abcfitness.pl

Odnośnik do komentarza

Co do tabletek Foreverslim to zgadzam się każdą pozytywna opinia na ich temat.Nie wiem jak działają inne tabletki bo to było moje pierwsze podejście do odchudzania z tabletkami ale trafiłam bardzo dobrze.Waga spada ja nie czuję się zmęczona nie mam wahań nastroju.Wszystko jest w porządku a w końcu o to mi chodziło.

Odnośnik do komentarza

osobiście nie stosowałam tych tabletek, ale moja mama ich używała, a mieszkamy razem, więc mam informacje z pierwszej ręki ;) przez pierwsze dwa tygodnie waga ani drgnęła, ale w kolejnych tygodniach sukcesywnie 1-1,5kg mniej. jak dotąd schudła 8 kilo i mam nadzieję, że niebawem odstawi te proszki, bo nie chce mieć matki anorektyczki ;)

Odnośnik do komentarza

Moja przygoda z Foreverslim nadal trwa.Biorę miesiąc i schudłam 4 kg.Teraz tylko przeżyć święta i znowu nie przytyć.Z tej okazji pragnę życzyć wszystkim odchudzającym się wytrwałości, pozytywnej energii,spełnienia wszystkich marzeń nawet tych związanych z odchudzaniem.

Odnośnik do komentarza

Swojego czasu korzystałam z tabletek Foreverslim. Zaczęłam je stosować dlatego, że przyjaciółka mnie namawiała, bym z nią spróbowała. Byłam do tego nastawiona sceptycznie, ponieważ byłam po wielu dietach i tabletkach, ale żadne mi nie pomagały.
Ale Foreverslim to co innego,bardzo mi pomogły, już po paru tygodniach zauważyłam różnicę.W końcu mi sie udało i teraz mogę powiedzieć o sobie że jestem szczupła.

Odnośnik do komentarza

Teściowa od lat prowadziła nieudaną walkę z kilogramami, diety-cud, efekt jojo, próbowała już nawet hipnozy i wszystko na nic. Zrezygnowana wypróbowała tabletki z piperiną forte w połączeniu z młodym jęczmieniem i zaczęła chudnąć, zrzuciła dobre kilka kilogramów w dwa miesiące, a co najważniejsze kilogramy nie wróciły :)

Odnośnik do komentarza

wiesz co, ważne jest żebyś ruszał się nie tylko na basenie, lecz przy każdej nadarzającej się okazji. przykładowo częściej chodź na pieszo. taką dodatkową motywacją jest krokomierz albo opaska - monitor aktywności. no i przede wszystkim dieta. wybieraj wartościowe produkty - również wartościowe warzywa, owoce, mięso (w tym przypadku moim ostatnim odkryciem jest Kiszeczka). jedz regularnie, bądź konsekwentny i będzie ok!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...