Skocz do zawartości
Forum

Nadwaga w wieku 15 lat


Gość z...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat, 185 cm wzrostu i ważę 113 kg. Chciałbym zrzucić 30-35 kg. Staram się ograniczać jedzenie, ale mam z tym duże problemy. Gdy źle się czuje, jestem smutny to sięgam po jedzenie, jakbym nad tym nie panował. Te nadmierne kilogramy bardzo uprzykrzają mi życie, a w szczególności w kontaktach z innymi ludźmi. Chodziłem kiedyś do dietetyka, ale przestałem, bo było mi wstyd przyznać się do tego, że nie przestrzegłam diety. Bardzo mało się ruszam. Co powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Gość pomoc012

Cześć.
Aby utrzymać swoją wagę musisz przyjmować dziennie: 2934 kcal. A tego nie chcemy. Najlepiej byłoby abyś dziennie przyjmował około 2200 kcal.
Musisz jeść przede wszystkim zdrowo:
- 5 posiłków dziennie (obowiązkowo) + 2,5 l wody dziennie w Twoim przypadku.
- Posiłki spożywaj w ostępach czasowych co 2,5h ewentualnie 3h.
- dietę ułóż sobie sam, albo mogę Ci w tym pomóc lub np. napisz do specjalistów ( PoTreningu.pl - możesz kupić dietę i program do ćwiczeń ).
Jeżeli chodzi o ćwiczenia:
proponuje abyś zaczął od areobów np. (Ewa Chodakowska - 30 minut ? w cale nie jest tylko dla dziewczyn :)
- np. poniedziałek- ćwiczysz
wtorek - wolne
środa - ćwiczysz
czwartek - wolne
piątek - ćwiczysz
sobota ćwiczysz ( ewentualnie możesz odpuścić )
niedziela - wolne
( DOBRZE BYŁOBY ABYŚ TO ĆWICZYŁ OKOŁO 2 TYGODNI - pobudzisz swoje ciało )
* nie zrażaj się jak na początku nie będzie szło.
( zatrzymuj filmik, odpocznij - ważne jest to abyś zrobił to wszystko do końca ).
Nie jestem pewna co do suplementów.
ALE NP. SPALACZ TŁUSZCZU - poszukaj jakiś albo ja coś polecę

Odnośnik do komentarza

Twoja wiadomość jest w zasadzie odpowiedzią na twoje pytanie. Bardzo mało się ruszasz i nie przestrzegasz diety. Nie ma cudów. Żeby zrzucić zbędne kilogramy musisz ograniczyć jedzenie, przejść na zbilansowaną dietę i zacząć aktywność fizyczną. Dieta to ok 70% a sport 30% w kontekście odchudzania. Weź się w garść! Życzę powodzenia!

zbilansowana dieta dietmap

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...