Forum Odchudzanie krok po kroku

Jak poprawnie rozpocząć odchudzanie?

~l...l

~l...l

chciałabym zacząć się odchudzać ale nie wiem od czego mam zacząć jakie wykonyać ćwiczenia i jaka dieta stosować?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~yaska

~yaska

Proponuję wizytę u dietetyka, odchudzanie na własną rękę moze nie wyjść Ci na zdrowie, diete powinie ułożyć specjalista tak, żeby niczego Ci na niej nie zabrakło, musi być zbilansowana. Jeżeli nie masz czasu gotować, to polecam gotowe zbilansowane posiłki.

Cynamonka1

Cynamonka1

może warto zajrzeć do książki, wybrać się na konsultacje z trenerem personalnym albo właśnie dietetykiem? opcji jest dużo, ale już wykonałaś krok w odpowiednim kierunku!

138571 cynamonka1 Kobieta, 37 lat, Warszawa
doradca

doradca

Co powiesz na genodietę? zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu...

--

Być fit to tak jak wygrać z życiem a raczej otaczającym nas niezdrowym jedzeniem!

147458 doradca Kobieta, 37 lat, konna
Leelo

Leelo

Jak nie masz pojęcia o temacie to najlepiej pomoże Ci dietetyk. Jeśli nie masz kasy na konsultacje to może spróbuj z książkami (w internecie za dużo chaosu) np. Chodakowskiej

--

Przewodnik po konkursach w internecie Zapraszam

114088 leelo Kobieta, 36 lat, Gliwice
~grz

~grz

Zadaj sobie pytanie co jesz na co dzień, napoje słodzone? słodycze? dużo tłuszczy i węglowodanów?
najpierw ogranicz rzeczy typu cukier i tłuszcz, pieczywa (ciemne mogą być), słodycze itp. potem zobacz co sie zmieniło. Jak nic to są 2 opcje: albo nadal podjadasz, albo nie zdrowe jedzenie zamieniasz na zdrowe ale w większych ilościach. Grunt by mało jeść i zdrowo. Pamiętajmy, że można zrobić redukcje na MCdonaldzie, ale ilośc witamin i mikro( makro?) składników będzie mało i organizm zacznie sie buntować (zmeczenie, skurcze). Trening nie jest potrzebny ale pomaga. osobiście polecam dużo ćwiczyć ale jak już mówiłem nie jest to konieczne. reasumując: mało jesć, dużo warzyw i owoców (uwaga owoce sa tez kaloryczne) i unikac śmieciowego jedzenia.

oleńska

oleńska

ja też nie wiedziałam jak się zabrać do sprawy. nie mam szczególnych problemów z figurą, ale chciałam być bardziej 'fit' a nigdy nie znałam się specjalnie na ćwiczeniach a tym bardziej na zdrowym odżywianiu. szukając w internecie trafiłm na różne opje odchudzania 'online' i w końcu wybrałam http://lionfitness.pl/ gdzie dietetyk ułożył mi indywidualną dietę i dostałam też spersonalizowany zestaw ćwiczeń (pewnych rzeczy nie mogę robić ze względu na dawną kontuzję - wszystko zostało uwzględnione). no i z domu nawet nie trzeba wychodzić:)) mega spoko sprawa. czuję się dużo lepiej od kieyd stosuje zalecenia od specjalistów.

124034 olenska Kobieta, 30 lat, Oświęcim
grz

grz

Proszę się nie reklamować tutaj, to nie jest odpowiednie miejsce.

147819 grz Mężczyzna, 28 lat, aaa
anitamickiewicz

anitamickiewicz

Witam.
Na początku odchudzania czas na małe kroki, bez wielkich racjonalnych zmian w żywieniu. Dobrym sposobem na początek jest ograniczenie cukru do minimum, rezygnacja z fast foodów, picie wielu płynów, woda woda woda ! Dodatkowo dobrze działa zielona herbata, choćby na metabolizm, dodatkowo należy zacząć ćwiczyć, wiadomo że również nie koniecznie od razu nie wiadomo jak wiele ćwiczeń, ale cokolwiek, są na YouTube różne filmiki na konkretne partie ciała, polecam Mel B. Zacząć ćwiczyć chociażby 2/3 razy w tygodniu, a później stopniowo można zwiększać.
Oczywiście ćwieczenie od razu w dużych ilościach czasowych nie zaszkodzi, ale po co się demotywować zbyt wielkim zmęczniem, skoro możemy przyzwyczaić organizm stopniowo.
Dodatkowo polecam dobieranie ilości spożywanych wartości odżywczych, jest do tego dostęp na różnych stronkach, należy tam wpisać swoją wage, wiek, wzrost, aktywność fizyczną i różne takie informacje, no i później dobierane są nam ilości węglowodanów, białka i innych wartości odżywczych odpowiednio dla naszego organizmu.
Pozdrawiam

152226 anitamickiewicz Kobieta, 43 lata, Świerczów
jarofaro

jarofaro

zawsze zależy to od wyjściowej wagi, z której schodzimy. uważam, że jeżeli mamy dość dużą nadwagę, to na początku przede wszystkim trzeba uważać na stawy. jeżeli chcemy schudnąć to najlepiej połączyć dietę z nawet lekkimi ćwiczeniami fizycznymi. zacząłbym od spacerów i ujemnego deficytu kalorycznego, ale stopniowego, żeby nie stracić zbyt dużo siły nagle. Myślę, że to są podstawy takie, ale mam nadzieję, że pomogłem.

227553 jarofaro Mężczyzna, 36 lat, Poznań
~Luiza85

~Luiza85

Foreverslim jest naprawdę rewelacyjny. Wreszcie pozbyłam sie całej nadwagi i mogę ze spokojem podbiec do autobusu, czy bez sapania wejśc na 3 piętro starek kamienicy do kuzynki.