Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia snu i niska samoocena


Gość aaabbbcccddd

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aaabbbcccddd

Od dwóch lat mam problemy ze snem. Każdej nocy budzę się między 3 a 5 raną z dużym niepokojem. Bez znaczenia o której bym się położył. Wszystko zaczęło się po rozstaniu z narzeczoną. Musiałem z nią pracować przez kilka miesięcy, co jeszcze "lepiej" wpłynęło na moje samopoczucie. Przez kilka miesięcy rodzice nie odzywali się do mnie, z góry przeświadczeni o mojej winie za rozpad narzeczeństwa. Siostra przekabacona przez byłą. Więc przez kilka miesięcy piłem, bo nie miałem do kogo otworzyć buzi. Wizyta u psychiatry. Psychiatra: Weź się w garść, bo jesteś dorosły. (mam 32 lata)
Nie wytrzymałem tego wszystkiego i wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym. Po 10 dniach zostałem wypisany. W szpitalu dostałem po raz drugi opierdziel od psychiatry - mam się w garść wziąć, itd.
Po kilku miesiącach, kolejna świetna wiadomość: była narzeczona wyszła za mąż za byłego. Straciłem pracę w międzyczasie, bo nie wywiązywałem się z obowiązków.
Mam pracę, mam przyjaciół i rodzinę. Gdzie jest w miarę ok. Już dwa lata minęły od tego wszystkiego, a ja przeżywam wszystko od nowa, każdego poranka. Kiedyś byłem miłym, uśmiechniętym, żartobliwym facetem. Teraz jestem ponurym, zmęczonym życiem mężczyzną. Jestem po studiach, a pracuje fizycznie za parę groszy. Nie mam dziewczyny, bo czuje się nic nie wart. Nie chce nikogo po raz kolejny rozczarowywać, więc nie próbuje nawet.

Odnośnik do komentarza

aaabbbcccddd, myślę, że zaburzenia snu są wtórne do Twoich innych problemów, np. nieprzepracowanego rozstania z narzeczoną czy niskiej samooceny. Podejrzewam, że nadal nie pogodziłeś się z tym, że Twój związek się rozpadł, a narzeczona dość szybko po Waszym rozstaniu zaczęła układać sobie życie już z kimś innym. Podupadła Twoja i tak pewnie nie najlepsza samoocena. Słowa "Weź się w garść" nie pomogą Ci. Powinieneś pomyśleć o konsultacji z psychologiem albo o podjęciu psychoterapii, by przepracować swoje problemy. Myślę, że wówczas i sen by się poprawił.

Odnośnik do komentarza

Kiedy ja nie spałam długo, też totalnie siadła mi samoocena. Nic mi się nie chciało i byłam wrogo nastawiona dosłownie do wszystkiego. Zmieniło się to, odkąd zaczęłam stosować forsen forte. Zaczęłam sypiać normalnie, złe myśli zniknęły, a ja w końcu zaczęłam cieszyć się życiem:):)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...