Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca, zawroty głowy i bóle mięśni a nerwica


Gość Pat 25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam 25 lat powiem tak 3 lata temu zaczęła się u mnie nerwica po pewnym zdarzeniu powiedzmy że zagrażającym życie rozpoczęło się to niewinnie kołatanie serca 1 lub 2 w miesiącu później zmarł mój starszy brat później miałem z moją mamą w domu problemu bo była uzależniona od alkoholu wracałem z pracy dodam że pracowałem od 7 rana do 23 lub dłużej i zaczynały się awantury o to że nic nie robię w domu itd i praktycznie co słowo zamieniliśmy kończyło się awanturą trwało to z rok , na początku obecnego roku jednak mój stan się pogorszył każde wyjście z domu sprawiało mi trudność zawroty głowy brak oddechu przy krótkim spacerze miękkie nogi kołatanie serca i bóle mięśni praktycznie dziennie nawet w domu nie ma spokoju ponieważ bolą mnie mięśnie itd objawy fizyczne do tego w tym roku doszły dość złe przeżycia ponieważ 1 miesiąca umarła moja babcia a następnego moja matka obecnie mieszkam z starszą siostrą ale tez nie chcę siedzieć jej na głowie chciałbym aby mi ktoś poradził jak mam tą chorobę zwalczyć dodam że chodzę do psychiatry i biorę lek SERONIL który przynosi średnie efekty.

Z góry dziękuje za rady

Odnośnik do komentarza

Bralem seronil i wszystkie jego zamienniki (fluoksetin, bioxetin, prozac, fluoksetyna....) i mimo tego, ze schemat dzialani byl niemal identyczny, to te objawy somatyczne sa wywolane skutkami ubocznymi leku jaki zazywasz... Mialem jeszcze bole glowy silne na tyle, iz do tego leku bralem przeciwbolowe..
Jesli chcesz sie leczyc, to idz do lekarza i powiedz o wszystkich objawach, a on jakoze jest specjalista bedzie wiedzial jak dobrac ci leczenie.... Zycze zdrowia, a Matka Twoja musi byc stanowczo UMORALNIONA...
Pamietaj, czasem trzeba kogos "potrzasnac" zeby zrozumial swoj blad. I nie mam na mysli uzywania przemocy fizycznej tylko powaznej rozmowy, i ewentualnie zastosowania nieco bardziej bolesnych dla Jej psychiki krokow...
W kazdej psychoterapii (mowie o ciezszych przypadkach nadchodzi wlasnie taki moment WSTRZASU, to jest normalny etap docierania do czlowieka, np. Uzaleznionego...)
Zycze zdrowia i szczescia, oraz odwagi co do rozmow na powazne problemy z Matka...

Odnośnik do komentarza

Nie przeczytalem dokladnie posta, stad moje niedopatrzenie, moja wypowiedz zniknie za jakis czas na moja prosbe.
Moja rada, idz do lekarza po zmiane leku, bo to od niego masz takie objawy, wiem co pisze poniewaz kilka lat temu tez zazywalem tego typu specyfiki...
Sa leki ktore maja mniej skutkow ubocznych...
Zycze zdrowia i wytrwalosci

Odnośnik do komentarza
Gość Mortycja_biała

Może warto przebadać jeszcze raz serce? Jeśli nie masz ochoty latać po przychodniach, to są różne aparaty, którymi zbadasz się w domu, np Cordium. W momencie kiedy jest coś nie tak przeprowadzisz badanie i dowiesz się, czy to kołatanie coś znaczy, czy to tylko objaw nerwicy.

Odnośnik do komentarza

nerwica serca jest odmianą nerwicy lękowej. Jej przyczyn należy dopatrywać się w przeciążeniu Autonomicznego Systemu Nerwowego. Do takiego stanu psychicznego doprowadzić może chroniczny stres (rozumiany w ujęciu psychologicznym, a więc zarówno eustres, jak i distres), traumatyczne przeżycia lub życie w trudnych warunkach materialnych i psychicznych.

Przeciążony System Nerwowy ulega rozregulowaniu i powoduje obniżenie odporności psychicznej jednostki, a co za tym idzie – załamanie nerwowe. Nerwica może bezpośrednio wpływać na dolegliwości fizyczne. Narządy takie jak żołądek czy serce są szczególnie narażone na bóle psychosomatyczne. Mówiąc o nerwicy serca ma się na myśli właśnie nerwicę lękową z bólami psychosomatycznymi ulokowanymi w okolicy serca.

Jak większość rodzajów zaburzeń lękowych, nerwica serca jest przypadłością częściej diagnozowaną u kobiet, niż u mężczyzn. Przebieg i objawy choroby są jednak podobne dla obu płci. Zaburzenia mogą się rozwinąć u osób w różnym wieku. Determinantem jest, bowiem nie wiek czy stan fizyczny jednostki, a jej kondycja psychiczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...