Skocz do zawartości
Forum

Natrętne myśli bóle psychogenne


Gość morty80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat od roku choruję na nerwice. Obecnie wciąż towarzyszą mi bóle w okolicach żołądka, wątroby. Jest to bardzo nieprzyjemne uczucie przez które dostaję lęków oraz objawy somatyczne takie jak drżenie mięśni brzucha lub silny ucisk przez który ciężko mi się oddycha. Towarzyszą mi straszne bóle głowy uciski które nasilają się w nocy zwłaszcza w okolicach tylnej części czaszki miedzy końcówką kręgosłupa a początkiem czaszki lub mózgu. Odczuwam też silne uciski w okolicach czoła i skroniach które uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie ponieważ wraz z bólami są zawroty głowy oraz chwilowe dezorientacje. Największym problemem są moje myśli o objawach jakich doznaje wciąż czuje niepokój i w żaden sposób nie mogę się ich pozbyć. Przez 6 dni miałem w dzień w dzień napady nerwicy których nie mogłem opanować serce mocno waliło czułem się strasznie słaby oddechy miałem krótkie szybkie i płytkie. Gardło wciąż było niespokojne i ruszało się w góre i w dół. Serce kilka razy tak strasznie waliło że myślałem już po mnie jeszcze troche i nie wytrzyma ... Gdy czuję mocne emocje od razu łapie mnie nerwica i ból głowy np. gdy widzę jakiś horror w TV lub modelkę ciśnienie od razu podskakuje i zaczyna się atak lub nieprzyjemne doznania somatyczne. Mam bardzo złe samopoczucie zwłaszcza w środku dnia obawiam się depresji i myśli które mogły by się wraz z nią pojawić. Biorę ziółka uspakajające w tabletkach i pijam herbatki na nerwy ale efekt jest prawie niewidoczny mimo że czuje się spokojny to gdzieś w podświadomości czuje jakieś nieprzyjemne doznania nerwowe. Zupełnie to tak jak by w moim mózgu zakorzeniły się nerwy które nie chcą zniknąć zwłaszcza w okolicach skroni jest takie nieprzyjemne pieczenie. Nawet gdy o tym nie myśle i staram się być spokojny to wciąż je w sobie czuje zwłaszcza w głowie. Wmawiam sobie że to przez pogodę ciśnienie powietrza ale to raczej samo oszukiwanie się. Wciąż wszystkim się denerwuje mimo że nie chce tego robić i czuje się spokojny boje się oglądać TV wchodzić na strony informacyjne bo każda emocja może spowodować że nerwy się znów uaktywnią... wciąż o tym myśle i nie mogę o tym zapomnieć :( Czy ktoś z was tak ma ? lub miał ? Wyjdę z tego ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...