Skocz do zawartości
Forum

Nerwica lękowa a niedoczynność tarczycy


zdesperowana26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nerwicowców ! mam pytanie odnośnie powiązania nerwicy z chorobą tarczycy. Dokładnie rok temu zaczęła się u mnie nerwica lękowa, z powodu kiepskiego samopoczucia poszłam do lekarza. Zrobiłam badanie krwi i okazało się że wykryto niedoczynność tarczycy. Od roku biorę eltroxin i niby hormony tarczycy się unormowały ale nerwica tak jak się pojawiła tak uprzykrza mi życie:( czy te dwa schorzenia są ze sobą powiązane? dziękuję za odzew pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam
Ja mam albo moze wydaje mi sie ze mam nerwice lekową,wybieram sie do psychologa bo poprostu juz nie moge nerwowo. gdzie mnie zaboli,zaszczypie albo co kolwiek juz mam czarny scenariusz przed sobą...bardzo boję sie smierci. Boję sie isc do toalety gdyz przy wyproznieniu boje sie zeby nie bylo krwi albo czegos co mnie zaniepokoi,teraz okres mi sie spóznia i znowu nerwy co jest nie tak gdy zawsze malam regularnie(a czuje sie okropnie nerwowa, płaczliwa rozdrazniona) dodam ze tez choruje na niedoczynnosc, a jakies dwa lata temu przeszlam operacje woreczka żołciowego po ktorej wystąpily komplikacje i nastepna operacja! Mam kochane coreczki i męża i bardzo sie boje...proszę o pomoc albo jakies słowa otuchy dla lepszego samopoczucia;)

Odnośnik do komentarza
Gość bambus____n

~Lawendowa
sądzę że mogą być połączone w ten sposób że niedoczynność tarczycy może nasilać nerwicę. Bo objawy niedoczynności to między innymi: uczucie zmęczenia, osłabienie, senność, trudności w koncentracji, zaburzenia pamięci, stany depresyjne

jak i objawy niedobory wit., których brak przy niedoczynności - wit d, b12 plus ferrytyna, magnez, kwas foliowy. dużo tego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...