Skocz do zawartości
Forum

Badania w celu diagnozy nerwicy


Gość stache

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chce zapytac, jakie badania powinienem zrobic by byc pewnym ze mam nerwice?
Objawy: bole w klatce piersiowej, zebrach, i lewa lopatka, nieliczne dusznosci, arytmia. Moje badania na dzien dzisiejszy: badanie krwi, ekg, echo serca, rtg klatki piersiowej. na rtg pisze ze mam skolioze, ale mysle ze to nie jest odpowiedz, bo co ma skolioza do bicia serca.. ;) Mam 23 lata, uprawiam aktywny tryb zycia, i jestem po ablacji dodatkowej drogi przewodzenia ( na szczescie skutecznej ;) ) Z góry dziekuje za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pewien problem z swoim stresem. Gdyż pojawia on się codziennie. Nawet gdy nie mam nic ważnego do zrobienia i mój dzień jest monotonny to ten stres się pojawia. Po takim dniu spocona ze stresu z przerażającym bólem głowy wracam do domu. Wyczytałam w Internecie ze to może być nerwica. Niestety miałam stresujace wakacje i boję się ze to znacznie wpłynęło na moją psychikę. Boję się najmniejszych rzeczy do wykonania. Ale z drugiej strony jestem bardzo młoda, mam dopiero zaledwie 18 lat. Zdarzyło się wiele rzeczy które mogły na mnie wpłynąć. Dużo płakałam i wiele razy zostawiłam samą z problemem. Caly czas zastanawiam się co mi jest i czy powinnam się tym martwić.?

Odnośnik do komentarza
Gość Obeznanyyyyy

Po pierwsze.
Samo to że masz 23 lata mówi samo za siebie jesteś zdrowa a twe objawy to nerwica. Zrób echo serca, ekg, mrfologie, crp, ob, tsh , badanie moczu, i skonsultuj sie z neurologiem :) i tak nic pewnie nie pokaże to na koniec czeka cie psycholog i psychiatra :)

Odnośnik do komentarza

Witam Was serdecznie ! Od dłuższego czasu ( jakieś 2-3 miesiące ) Mój mąż ( 38 lat) Cierpi na bardzo silne bóle głowy , wręcz nie może wytrzymać nawet w pozycji siedzącej ! Ból pojawia się codziennie pod wieczór. W nocy często się przebudza , strasznie się poci , nawet 3 razy w ciagu nocy zmieniam mu podkoszulki . W tym okresie stracił na wadze 4 kg ! Zawsze był szczupły , ale teraz... Przecież on się wykończy . Jeszcze się zaczął przejmować , że może ma raka... Pracę ma dość stresującą i od rana do wieczora . Podpowiedzcie mi proszę... jakie ewentualnie środki stosować ? Coś na stres , czy jakieś zioła ? Był w szpitalu przez ten ból głowy... wykonali mu wszystkie badania ... ciśnienie ma jak dziecko . Pani doktor stwierdziła ,że ma '' przegrzany '' organizm . Wykorzystał przepisane leki , ale nic mu nie przechodzi . Wspieram go jak mogę , ale już nie wiem co robić ! Niknie mi w oczach ... Pomóżcie !

Odnośnik do komentarza

Jeżeli badania lekarskie wszelkiego rodzaju nie potwierdzają nieprawidłowości fizjologicznych czy anatomicznych, to zazwyczaj szuka się przyczyn problemów w psychice. Często objawy somatyczne to skutek lęku, jaki pojawia się w nerwicy. Jakie badania wykonać? Oprócz badań lekarskich, które odrzucają tezę o chorobie w sensie organicznym, psycholog wykonuje różne testy psychologiczne, między innymi jeden z testów osobowości MMPI. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

do obeznany
Nie bądź śmieszny, mam 21 lat i duże problemy ze zdrowiem, moi rówieśnicy też. Może kiedyś "młody" to było to samo co "zdrowy", ale już tak nie jest. Niektórzy lekarze wszystko tłumaczą nerwami, ale jednak lepiej się przebadać.
Nerwicy nie zbada się w laboratorium. Tutaj wizyta u psychologa jest niezbędna. Ale nawet jeśli to nerwica, to zaleciłabym zbadanie się, jak już ktoś mnie uprzedził - po pierwsze na wszelki wypadek, po drugie żeby być spokojniejszym

Odnośnik do komentarza

mgr Kamila Krocz
Jeżeli badania lekarskie wszelkiego rodzaju nie potwierdzają nieprawidłowości fizjologicznych czy anatomicznych, to zazwyczaj szuka się przyczyn problemów w psychice. Często objawy somatyczne to skutek lęku, jaki pojawia się w nerwicy. Jakie badania wykonać? Oprócz badań lekarskich, które odrzucają tezę o chorobie w sensie organicznym, psycholog wykonuje różne testy psychologiczne, między innymi jeden z testów osobowości MMPI. Pozdrawiam!

wiem coś o tym - miałam atak nerwicy podczas podróży: ból w klatce, duszności. w szpitalu nie wykazano żadnych objawów fizjologinczych, wszystkie wyniki OK. okazało się, że to wszystko od stresu...miałam wtedy gorący okres na uczelni.

Odnośnik do komentarza

Nerwica jest podstępną (chorobą)dolegliwości mogą być przeróżne ale też równolegle mogą być inne choroby ,więc warto zwalczać różnymi metodami np.lęki fobie itd. bo w zdrowszym duchu zdrowsze ciało .Jak wszystko zacznie szwankować wtedy ciężko jest nawrócić a szczególnie w czasie z długo trwałym braniem benzo..więc nie wszystko stracone zmiana ,zmiana i jeszcze raz zmiana naszego nastawienia do świata-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...