Forum Nerwica

Nerwica a sport

~Mario11

~Mario11

Mam 22 lata i cierpię na nerwicę. Niedawno miałem lęki związane z tym, że mam nadciśnienie i mogę przez to doznac groźnych chorób serca. Jednak ostatnio kupiłem sobie aparat, a nawet dwa, żeby być pewnym wyników i moje ciśnienia spoczynkowe zazwyczaj waha się w granicach 115- 130, 65- 80, a puls 63- 80, zależy od poziomu zdenerwowania przy mierzeniu.
Ostatnio jednak zacząłem sobie wmawiać, że mogę dostać zawału, albo zemdleć przy uprawianiu sportu. Dodam, że nie uprawiam jakichś cieżkich dyscyplin. Gram w piłkę, ale bez szaleńczych rajdów, zazwyczaj tylko truchtam. Przedtem grałem w kosza, ale skończyłem przez nerwicę w obawie o zdrowie.
Teraz jednak nie potrafię przebiec nawet 50- 100 metrów truchtem, bo wmawiam sobie, że coś może mi się stać. Miałem badania dwukrotne EKG i Echo serca, jedno normalne, drugie jakieś inne.
Mam pytanie, czy może mi się coś stać?
Co mam robić?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Tabakiera

~Tabakiera

szczerze to większe szanse na zawał masz nie ćwicząc, rzadko kiedy ktoś pada na zawał przy zwykłych ćwiczeniach

Drakez

Drakez wpis edytowany

Najlepiej porozmawiać o tym z psychologiem. Mi psycholog bardzo pomógł. Myślę, że pomoże Tobie przezwyciężyć lęki.

Prawidłowo uprawiany sport wzmacnia organizm - nie szkodzi mu. Trzeba tylko pamiętać, żeby się nie przemęczać. Powoli. Bez przetrenowania. Krok po kroku, a osiągnie się sukces i lepsze zdrowie - również psychiczne.

A to właśnie te obawy są szkodliwe. Nie dość, że jest stres to jeszcze oddalają Ciebie od zdrowego trybu życia. Jeszcze takie moje porady: Myśl pozytywnie, powtarzaj sobie w myślach: "Sport mnie relaksuje, jakie to wspaniałe uczucie uprawiać sport. Czuję, jak przychodzi do mnie zdrowie" - gdy będziesz sobie to tak powtarzał, to zmieni się Twoje nastawienie i zanim się obejrzysz będziesz się śmiał z tych obaw.

Życzę sukcesów i zdrowia

96630 drakez Mężczyzna, 24 lata, ,