Skocz do zawartości
Forum

Domowe sposoby na nerwicę


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zazwyczaj piję 2herbaty z melisy,chodzę po mieszkaniu,staram się głęboko oddychać i powtarzam że nic mi nie jest,jestem zdrowa. Zawsze muszę gnieść coś w dłoniach. Teraz moje ataki nie są tak silne jak kiedyś więc powrót do normalności zajmuje mi ok. 1h

Odnośnik do komentarza

Na mnie nie działało nic ziołowego ale ostatnio nastąpił jakiś przełom i pomaga mi właśnie melisa i ewentualnie tabletki nerwomix. Jak mam atak paniki to nie mogę usiedzieć w miejscu a jak już się trochę uspokoję to i tak czuję w środku jakiś dziwny strach. Ataki mam zawsze wieczorem wiec póżniej juz nie spie do rana.

Odnośnik do komentarza

Melisa jest całkiem dobrym rozwiązaniem, ale bardziej takim doraźnym. Aby nauczyć się żyć z nerwicą trzeba ja zaakceptować i nauczyć się rozumieć samego siebie, potrafić sobie wybaczyć. Ludzie uczą sie tego latami i to udaje im się głównie, gdy żyją w sprzyjającym środowisku, wśród bliskich, którzy rozumieją ta chorobę. Ja gdy czuje, że zbiera mi sie na atak staram się odwrócić mysli od tego, zająć czymś przyjemnym, np. pracą w ogrodzie latem, a zimą np. robieniem na drutach albo gotowaniem. Włączam wtedy muzyke klasyczną i udaje mi sie jakoś przetrwać.

Odnośnik do komentarza
Gość SickAngel

Ja się uczę żyć,chociaż mam poważne lęki i duszności.Piję sobie melisę z pomarańczą,a jak jest źle,to zakładam słuchawki,nogi w gorę i zamykam oczy.Nie będę się pasła cukierkami,czekoladą czy antydepresantami żeby serotonina mi podskoczyła.
Chociaż dobry jest Tonisol,kosztuje parę złotych,ma inozytol w sobie,mi bardzo pomógł,jest bez recepty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...