Forum Nerwica

Domowe sposoby na nerwicę

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~wpm

~wpm

Ja zazwyczaj piję 2herbaty z melisy,chodzę po mieszkaniu,staram się głęboko oddychać i powtarzam że nic mi nie jest,jestem zdrowa. Zawsze muszę gnieść coś w dłoniach. Teraz moje ataki nie są tak silne jak kiedyś więc powrót do normalności zajmuje mi ok. 1h

Bodzioslawiony

Bodzioslawiony

no robie podobnie ale jem tabletki melisowe... pomaga mi telewizor komputer... czesto bezwolnie zaciskam zęby... najgorsze jest to ze po napadzie mam takie nieogarniecie ktore potrafi mnie trzymac pare dni... :(

340 bodzioslawiony Mężczyzna, 29 lat, Warszawa
~wpm

~wpm

Na mnie nie działało nic ziołowego ale ostatnio nastąpił jakiś przełom i pomaga mi właśnie melisa i ewentualnie tabletki nerwomix. Jak mam atak paniki to nie mogę usiedzieć w miejscu a jak już się trochę uspokoję to i tak czuję w środku jakiś dziwny strach. Ataki mam zawsze wieczorem wiec póżniej juz nie spie do rana.

~wpm

~wpm

Wiem,to jest okropne. Jestem młoda a czasem czuje się jak staruszka a powinnam cieszyć się życiem. Cóż nerwica nie wybiera. Pozostaje nam tylko z nia walczyc i mimo wszystko nie poddawac sie.

dzika nutria

dzika nutria

Bodzio nie uciekaj w tv i komputer bo to Cie jeszcze bardziej ograniczy i zablokuje wlasnie staraj sie przebywac z innymi ludzmi rozpraszac uwagę

83993 dzika-nutria Kobieta, 26 lat, Pszczyna
gruszkowysad

gruszkowysad

Melisa jest całkiem dobrym rozwiązaniem, ale bardziej takim doraźnym. Aby nauczyć się żyć z nerwicą trzeba ja zaakceptować i nauczyć się rozumieć samego siebie, potrafić sobie wybaczyć. Ludzie uczą sie tego latami i to udaje im się głównie, gdy żyją w sprzyjającym środowisku, wśród bliskich, którzy rozumieją ta chorobę. Ja gdy czuje, że zbiera mi sie na atak staram się odwrócić mysli od tego, zająć czymś przyjemnym, np. pracą w ogrodzie latem, a zimą np. robieniem na drutach albo gotowaniem. Włączam wtedy muzyke klasyczną i udaje mi sie jakoś przetrwać.

21 gruszkowysad Kobieta, 67 lat, Suwałki
Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

możesz jeszcze spróbowac napary z lipy, głogu i chmielu:) tylko bynajmniej nie chodzi mi o piwo:P choć to też uspokaja

84374 piekna-i-bestia Kobieta, 30 lat, Zwierzyniec
~SickAngel

~SickAngel

Ja się uczę żyć,chociaż mam poważne lęki i duszności.Piję sobie melisę z pomarańczą,a jak jest źle,to zakładam słuchawki,nogi w gorę i zamykam oczy.Nie będę się pasła cukierkami,czekoladą czy antydepresantami żeby serotonina mi podskoczyła.
Chociaż dobry jest Tonisol,kosztuje parę złotych,ma inozytol w sobie,mi bardzo pomógł,jest bez recepty.

Deanerys

Deanerys

a może sport. Podczas spotu wydzielana jest serotonina:) i podczas seksu też:P

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 36 lat, Kraków
Deanerys

Deanerys

ja skąd by znowu:P

--

on the east.
You win, or you die.

pink elephant

pink elephant

każdy sposób jest dobry a jak jest skuteczny i przyjemny to grzechem nie praktykować :)

84373 pink-elephant Kobieta, 33 lata, Złocieniec
Deanerys

Deanerys

no tak jakbyś Ty był święty:)

--

on the east.
You win, or you die.

Kaja

Kaja

diabeł się Tobą interesuje :))
może się podzielisz przykładem diabelstwa Twego :))

230 kaja Kobieta, 45 lat, Tychy