Skocz do zawartości
Forum

Leczenie nerwicy


Gość maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli podejrzewasz, że Twoja siostra potrzebuje pomocy specjalisty, powinna udac się do psychologa, który postawi konkretną diagnozę co dolega Twojej siostrze i albo rozpocznie leczenie sam, albo pokieruje do psychiatry. W takiej sytuacji Twoja siostra będzie leczona przez lekarza psychiatrę. Formą leczenia będzie zapewne psychoterapia i/lub leczenie farmakologiczne. Ważne jest po czym stwierdzasz, że Twoja siostra ma nerwicę i jakie objawy na to wskazują? O nerwicy możesz poczytac pod tym linkiem:
Nerwica i lęki
Nerwica a inne zaburzenia psychiczne
Jeśli uważasz, że Twoja siostra faktycznie cierpi na nerwicę, powinna skonsultować się z psychologiem bądź psychiatrą. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

tym lekiem leczy tylko objawy. Jeśli ma nerwicę to koniecznie powinna zgłosić się do psychologa albo psychiatry. Bo wątpię aby sama dała radę. może też pić zioła uspokajające takie jak melisa, głóg, czy wywar z chmielu. To tak doraźnie ale na dłuższą metę przydałoby się jakieś skorelowane leczenie.

Odnośnik do komentarza

Czy istnieje jakiś cudowny sposób żeby pozbyć sie nerwicy?Zeby czuć sie normalnie...?
Żeby móc żyć od tak po prostu i nie wsłuchiwać sie w siebie-w bicie serca,nie panikować,nie reagować na wszystko krzykiem,kołataniem serca.. ?
Oprócz psychotropów oczywiście..:/
I żeby nie kosztowało majątek... :]
Ktoś ma jakieś sprawdzone pomysły???cudowne leki ziołowe :))) nie wiem cokolwiek...
Przydałby mi sie reset mojego układu nerwowego ....

Odnośnik do komentarza

Witaj,
niestety nie ma cudownej tabletki, przynajmniej ja jej nie znalazłam. Osobiście uważam, że psychoterapia jest jedynym rozwiązaniem nerwicowych problemów.
Sama uczęszczam.
Leków nie biorę żadnych, bo uważam, że nerwica to choroba emocji, a leki tylko je tłumią. Trzeba przepracować wszystko na nowo i zmienić swój sposób myślenia.
Żeby obniżyć napięcie ja stosuję techniki relaksacyjne- konkretnie jacobsona.
Spróbuj :)

Odnośnik do komentarza

Witam ja tez borykam sie z nerwicą od 6 lat ale 2 ostatnie lata to juz ostra jazda .Bylem na psychoterapii w tamtym roku pomoglo na 7 miesiecy i znow od marca mam nawrot nerwicy czyli objawy .Mysle ze terapia pomaga sam musze z niej skorzystac juz na 2 tygodnie zaczynam pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć
choruję na nerwicę która skutecznie utrudnia mi zycie. Boje sie ze nieleczona nerwica wzmocni sie i bedzie gorzej. Zastanawiam sie nad leczeniem nerwicy - jak to wygląda? czy psycholog mi pomoze czy musze isc do psychiatry i brac leki? jak mozna leczyc nerwice i czy mozna ja w ogole skutecznie wyleczyc?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Karola podstawą formą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia (najczęściej poznawczo - behawioralna). Czasami konieczne jest połączenie jej z farmakoterapią (ale o tym decyduje lekarz biorąc pod uwagę nasilenie choroby i jej przyczyny).
Wspomagająco zaleca się zmianę trybu życia - unikanie sytuacji stresowych, odpowiednią dietę i higienę snu oraz aktywność fizyczną.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

@Karola, nieleczona nerwica to perpetuum mobile umysłowe. Sama się nakręca i jest coraz gorzej jak się do tego nie zabierzesz raz, dwa! Serio, rzadko się samo poprawia, a nawet jak to przy pierwszej lepszej przypałowej sytuacji wraca jak naspeedowany bumerang i wali Cię w potylicę. Pewnie będziesz musiała iść do psychologa i do psychiatry, jak jesteś z okolic Bełchatowa, to wpadnij do Wolmedu, wspomnij moje imię, a się Tobą dobrze zajmą  A tak serio, porządny ośrodek, a czasami można naprawdę kiepsko trafić i masa energii idzie na nic, więc nie idź nigdzie w ciemno!

Odnośnik do komentarza

we wolmedzie liczy sie tylko kasa, bylem tam pare razy , tylko dać kase za odwyk i nic ich nie interesuje ...... owszem podac leki i doraźna pomoc ....nie wiem jak w innym przypadkach ale na moich (okolo 20razy) konczylo sie na gadaniu i tyle ....

Odnośnik do komentarza

Przy leczeniu nerwicy, jak byłam na lekach to jeszcze przy okazji chodziłam na ondamed do www.3mmedical.pl. Mama mnie zawoziła na sesje. Muszę powiedzieć, że dobre działanie, bardzo mnie relaksowało i przez dłuższy czas nie miałam nawrotów. Zamierzam powtórzyć jeszcze cały cykl zgodnie z zaleceniami, bo w tej chwili mam spokój.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...