Skocz do zawartości
Forum

nerwica czy kręgosłup


wladek7979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc ewentualnie pokierownaie mnie do kogos (Wroclaw) kompetentnego... Od kilku lat moje zycie biegnie zupelnie nie w tym kierunku co chcialem, nie chce sie rozpisywac ale osoba ktora miala ze mna byc zawsze oszuka;la mnie - nie, nie zdrada, oszukala mnie w najprostszy a zarazem najbardzoj bolesny sposob - po prostu ukradla mi pieniadze, duzo. Mialy byc na dom. Nie ma. Sprawa jest w sadzie, ciagnie sie juz trzeci rok. Poza tym mam prace ktora tez miala byc wymarzona a jest... zrodlem frustracji. No i wlasnie - od ponad roku cierpie z powodu okropnych boli w karku, chodzilem na masaze, malo tego - mialem robiony rtg odcinka szyjnego, niby jest delikatna skolioza kregoslupa ale ja wieczorem po prostu nie moge obrocic w boku glowy tak strasznie mam scisniete miesnie!!!

Lekarz rodzinny caly czas mowi o kregoslupie i zlych warunkach pracy (praca siedzaca non stop ze sluchawkami na uszach - call centre). Ale ja mysle ze to jednak nie jest kregoslup tylko nerwica. Pytanie moje pierwsze - czy to moze byc nerwica a jesli tak to czy sa domowe sposoby aby jakos to zahamowac??? Co moze jeszze powinienem zrobic aby ostatecznie WYKLUICZYC (lub potwierdzic) kregoslup (tomograf??? Ale to duzo kosztuje).
Pytanie drugie - gdzie we wrocawu mam isc aby nie wydac na psychiatre 150 zl i wrocic do domu bez diagnozy? Najlepiej byloby mi gdzies w scislym centrum bo biuro mamy na pl. dominikanskim, moge wyskoczyc po prostu w czasie lunchu. Tak, wiem, we wroclawiu jest mnostwo psychiatrow, ale jakos do zadnego sie nie przekonalem patrzac na znanego lekarza, takie opinie mogl napisac kazdy...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem możesz mieć i jedno i drugie, bo praca na pewno sprzyja zastojowi mięśni u Ciebie. Ja bym skorzystała z rehabilitacji kręgosłupa tak czy owak. Pytanie, czy poza kręgosłupem masz jeszcze jakieś somatyczne dolegliwości wskazujące na nerwice? Ze względu na te problemy co piszesz i to że sam czujesz że to może być nerwica, to wizyta u psychiatry na pewno też nie zaszkodzi. Niestety nie polecę Ci psychiatry bo nie znam żadnego, w centrum chyba sporo mamy dobrych lekarzy różnych maści.

Odnośnik do komentarza
Gość jarek kaczyński

prawdopodobnie, twoje stany są wyłącznie twoją zasługą... oszukała okradła, chcesz sie szybko odkuć i wybrałeś najbardziej stresującą i dająca g... zarobić pracę. Siedzisz mięsnie spiete... stresujesz sie ,że nie przynosi to zadnych efektów materialnych ,wracasz do domu znów stres mięsnie spiete... miewasz bóle głowy? powinienes zrobić rezonans a nie tomograf. : )

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedpiścami - im więcej będzie się rozwiązywało problemów, tym poczujesz się lepiej, Niestety organizm reaguje FIZYCZNIE na problemy psychiczne.
W sytuacjach lekkiej formy nerwicy, a w zasadzie podwyższonego stresu, ja bym jednak nie wahała skorzystać się z łagodnej formy leczenia lekami - i nie po to aby się szprycować, ale żeby też złapać odpowiedni dystans i nie dać się pokonać złemu nastrojowi. Ja miałam bardzo trudny okres, związny z problemami mojego dorosłego dziecka, które wpadło w ogromne problemy finansowe po rozwodzie (więc coś o tym wiem), przeżywałam to w sposób właśnie fizyczny, dopadły mnie wszystkie dawne dolwegliwości, na czele z kręgosłupem, tiki nerwowe, chorobliwa wręcz nieufność do podpisywania czegokolwiek i wspomogłam się półroczną terapią u psychiatry, która zapisała mi łagodne leki na takie stany. Nie jest to nerwica, ale u mnie akurat było tak, że trdno mi było wyzwolić się z uczucia strachu i bezradności. Chodziłam do Centrum Ginemedica przy ul. Krawieckiej do dr Kingi Krawiec, jest szalenie ciepłą i kompetentną osobą, półroczne wspomaganie łagodnymi lekami naprawdę mi (i nie tylko mi) bardzo pomogło także polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...