Forum Nerwica

Stach przed schizofrenią

~Tuptuś 12345

~Tuptuś 12345

Witam mam taki problem. Od pewnego czasu zacząłem dostawać po wstaniu z łóżka ataków rozdygotania, dosłownie trzęse się jakby było mi bardzo zimno, bije mi wtedy mocno serce i mam podwyższone ciśnienie, wkrótce potem zaczęły się u mnie natrętne myśli. Czasem realne: przez tydzień bałem się że mam guza mózgu po tym jak przez parę dni bolała mnie głowa a czasem absurdalne: że coś z moimi myślami jest nie tak, że świat jest nie realny i chociaż wiem że to bzdury to te myśli powodują u mnie lęk i dyskomfort ale najgorzej było gdy pewnej niedzieli siedziałem w domu, dostałem lęku i przyszła mi do głowy straszna myśl o zabiciu rodziców. To było tak przerażająca że przez dwa tygodnie ta myśl nie dawała mi spokoju, nie mogłem odgonić tej myśli to wpedziło mnie w bezsenność. Nikomu nie mogłem o tym powiedzieć co spowodowało u mnie to że płakałem po nocach bo przecież jakbym o tym komuś powiedział to by mnie uznano za wariata. Próbowałem różnych metod odgonienia tej myśli i teraz już pojawia się rzadko, przestałem się jej bać i jakby zanikła ale teraz mam inny problem. Wydaje mi się że jestem chory na schize, ciągle o tym myślę, mam natrętne mysli że coś jest ze mną nie tak, że z moimi myślami coś jest nie tak, boje się że zwariuje, że zaczne widziec lub słyszeć coś czego nie ma. Nigdy nie miałem omamów, halucynacji, głosów i to mnie pociesza.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~agonista

~agonista

Witaj Tuptuś.
Z Twojego postu i opisu stanów psychicznych ,w których się znajdujesz nie ma cech schizofrenii.Są jednak symptomy bardzo niepokojące,sugerujące Zaburzenie Obsesyjno-Kompulsyjne/Nerwica Natręctw/.Obsesje czyli natrętne myśli niemożliwe do wyparcia ,realizują się fizycznie w postaci Kompulsji.
ZOK może dotyczyć rzeczy błachych lecz również patologicznych, jak np.obsesja dokonania morderstwa.
Wizyta u lekarza psychiatry jest konieczna.Również możliwa jest bezpośrednia hospitalizacja aby obsesja nie przerodziła się w czyn.
Na każdy post odpowiadam poważnie.
Jeżeli to trollowanie to nie ze śmierci.
Pozdrawiam.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Objawy, jakie opisałeś, wskazują raczej na nerwicę natręctw. Nie są to objawy psychotyczne, które mogłyby świadczyć o schizofrenii. Radzę konsultację psychiatryczną. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin