Forum Nerwica

czy to objawy nerwicy?

~Kos234

~Kos234

witam, od kilku miesięcy mam problemy z samym sobą.
Na początku dodam że strasznie przejmuje się swoim zdrowiem i jestem hipochondrykiem.
W grudniu trafiłem do szpitala pod podejrzeniem nadciśnienia tętnicznego.
Przeszedłem badania a dokładnie, USG brzucha,Badania na krew,mocz,całodobowa zbiórka moczu,echo serca, cholesterol.
Dostałem od lekarza drobny lek od nadciśnienia (wczesniej ciśnienie skakało do 150/100 w sytuacjach stresującym tym bardziej)
Wcześniej miałem uczucie cięzkich nóg, bardzo szybko potrafiły zdrętwieć, ranem zdarzała sie biegunka,bóle brzucha,częste dreszcze(głowy przechodzące przez plecy)
Teraz zdałem sobię sprawę że możliwe że to nerwica, ponieważ budziłem sie w nocy cały spocony i czułem lęk nie wiadomo z jakiej przyczyny.Często przy usłyszeniu jakiegoś dzwięku z zaskoczenia nawet drobnego jestem w stanie odskoczyć na bok,bądz pomyśleć ze cos np:strzeliło w moim organizmie)
Ostatnio mam szum w uszach, i zawroty głowy które odczuwam tak jakbym omylił jeden schodek schodząc ze schodów, zawrot ustępuje po chwili, po zawrocie strasznie sie stresuje i ziębną mi ręce oraz nogi, mój wzork nie nadąża za obrazem.
Grając w siatkówkę ze wzrokiem to samo nie nadązanie za piłka uczucie dyspersonalizacji, które wydarze sie również często bez aktywnosci fizycznej np: siedząc w fotelu(dodam że byłem u okulisty rok temu).Ostatnio mam wrażenie że moja głowa jest tak jakby ciężka, bądz trochę "zamulona"
miewam jeszcze pojedyńcze, nie zbyt mocne tępe bóle głowy najcześciej miejscowe.
Bardzo Proszę o Pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Adaś1992

~Adaś1992

Tak to są objawy nerwicy,u mnie było tak samo
jak sam jeszcze nie miałem o tym pojęcia,a objawy zaczeły się coraz mocniej nasilać,że poszedłem do przychodni miałem nerwo bóle,poty,omamy,wmawiałem sobie choroby,więc lekarz wypisał mi leki a w tym czasie o mało co nie straciłem przytomnośći a mam 25 lat i zacząłem brać leki antydepresyjne i co tydzień czułem się coraz lepiej,więc polecam się leczyć dać sobie pomuc i będzie dobrze

~Rezler12

~Rezler12

W przypadku nerwicy trzeba koniecznie zasięgnąć rady i pomocy fachowca. Nie chodzi tylko o same leki, choć one są również ważne, jednakże to co pozwala nam wrócić do normy to poukładanie sobie w głowie, co jest ważne, a z czego mozna zrezygnować. Nieodzowne wydaja się metody i techniki behawioralne w leczeniu oraz dobrze poprowadzona psychoterapia. Ja miałem to szczęście, że trafiłem pod opiekę bardzo dobrego fachowca dr. P. Sowińskiego, specjalistę, który wykorzystując swoje doświadczenie i wiedzę konsekwentnie doprowadził mnie porządku. Polecam

~Gerrla

~Gerrla

W Twoim przypadku konieczna jest pomoc fachowca, najlepiej psychiatry lub psychoterapeuty. Ja musiałam udać się po pomoc do znanego w Trójmieście psychiatry dr. P. Sowińskiego, bo nie moglam sobie ze sobą poradzić i normalnie funkcjonować. Pan doktor swoim doświadczeniem i umiejętnościami wyprowadził mnie z tego passe , teraz życiowo radę, jednakże ciągle potrzebuję konsultacji i psychicznego wzmocnienia, które daje mi pan doktor. Polecam poszukać sobie również kogoś tak dobrego:)

~MajkaNikt

~MajkaNikt

Ja również korzystałam z form leczenia dr. P. Sowińskiego, który przyjmuje w Rumi. W przypadku mojej nerwicy potrzebuję ciagłego kontaktu z lekarzem, który posiada doświadczenie i umiejętności psychoanalityczne. Po takich sesjach mogę funkcjonować zawodowo i społecznie. Bardzo cenię sobie profesjonalizm i zaangażowanie pana doktora.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Nikt nie zdiagnozuje Pana prze Internet. Jeśli jednak skarży się Pan na tak rozległe objawy, dotyczące różnych układów organizmu, to diagnoza nerwicy jest jak najbardziej prawdopodobna. Tym bardziej, że dochodzi lęk. Proszę udać się do lekarza psychiatry. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 32 lata, Lublin
~agonista

~agonista

Do moich przedmówców prosiłbym o odpowiedź.Co rozumiecie pod słowem nerwica?

~Betra

~Betra

U mnie nerwica miała różne objawy. Tiki nerwowe, bezsenność, rozdrażnienie, agresja słowna, wyrzucanie emocji , nie panowanie nad sobą. Zwróciłam się o pomoc do fachowca, do psychiatry dr. P. Sowińskiego, który postawił diagnozę nerwica. Zaopatrzył mnie w stosowne leki, które wyciszyły i stonowały zachowania. Teraz chodzę na psychoterapię. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu procesu leczenia, wiem że to proces długofalowy, ale ufam mojemu lekarzowi i wierzę, że pewnego dnia wyjdę z tego. Polecam pana doktora.

~Majka8

~Majka8

Zawsze gdy miałam problemy z objawami nerwicy i załamaniem nerwowym kierowałam się po pomoc dr. P. Sowińskiego. Nie pamiętam by kiedykolwiek odmówił pomocy, wsparcia,a gdy potrzebowałam leki, to bez problemu przepisał takie, które były skuteczne i po których dobrze się czułam i funkcjonowałam. Polecam serdecznie tego super fachowca.