Skocz do zawartości
Forum

Czy przez nerwice mozna miec chore serce?


Gosc225

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wyżej. Czy majac nerwice lekowa może serce zachorować? Mam nerwice od kilku miesięcy, ponad miesiąc temu miałam robione badania krwi, rtg klatki, ekg 4 razy I echo serca i wszystko wyszło dobrze. Mierze sobie cisnienie codziennie i jest w granicy 115/70. Myślałam, że nerwice mam za sobą bo zaczęłam brać leki i minęło wszystko aż pewnego dnia wszystko wróciło. Jest gorzej z sercem. Tzn mam kolatania, nierówno bije albo puls jest dobry, ale serce mocno bije aż wszędzie czuje. Czuję też drzenia ciała i bardzo często bóle i klucia w klatce piersiowej, szybko się męczę, ale to już od dawna i ciągle jestem spięte i napina miesnie. Do kardiologa idę za dwa tygodnie, ale boję się, że to może być coś poważnego. Może przez te 2 miesiące rozwinęła się u mnie jakaś choroba serca. Czy jest to możliwe? Dodam, że palę papierosy (paczkę dziennie). Trudno rzucić :)

Odnośnik do komentarza

Gosc225
A i dodam jeszcze, że wieczorem czuje się jak pijana. Dosłownie.

To konkretne uczucie może być spowodowane poziomem cukru, miałem podobnie i wykryli u mnie uposledzoną tolerancję glukozy - czasem po posiłku, zwłaszcza polskim obiedzie (ziemniaki i kotlet) albo deserze, po chwili kręciło mi się dziwnie w głowie, zupełnie jak po alkoholu. Wystarczy unikać węglowodanów, w moim przypadku. Nasila się jak dużo zjesz na raz po dłuższej przerwie, np późny obiad - wtedy pod wieczór zawroty murowane.

Odnośnik do komentarza

Nerwica nie może być w prostej linii przyczyną chorób serca. Zazwyczaj objawy, o jakich napisałaś (kołatanie, arytmie itd.), są konsekwencją lęku, a co za tym idzie zwiększonego poziomu hormonów stresu (kortyzolu, adrenaliny itp.). Podejrzewam, że pod względem anatomicznym czy fizjologicznym z Twoim sercem jest wszystko w porządku. Tylko Twoja nerwica każe bać Ci się o serce, stąd objawy o charakterze kardiologicznym. Oczywiście skonsultuj się z kardiologiem, ale myślę, że tutaj nie serce trzeba leczyć, a raczej nerwicę. Gdy uspokoisz nerwy, unormuje się również czynność serca. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...