Forum Nerwica

nie kierujęwłąsnym życiem

~Lukaaszz100

~Lukaaszz100

Mam 35 lat i powinienem wiedzieć, kim jestem i co che robić w życiu. Niestety nie mam o tym pojęcia. Całę moje życie to pasmo przypadków. Powodem mogę być ja sam, bo jestem całkowicie niezdolny do podejmowania decyzji. Analizowanie czynników za i przeciw jest ponad moje siły a intuicji nie posiadam. Nie wiem, jaką pracę chce wykonywać (badałem się wielokrotnie u psychologów, oni też stwierdzili brak wiodących predyspozycji i kierunków, którymi powinienem iść. Dodatkowo boje się ludzi i absolutnie nie potrafię wyjść poza strefę komfortu. Boję się panicznie wyzwań a wiem, że sam sobie z tym nie poradzę. Czy ktoś tak ma i czy moe z tego wyszedł????

Odpowiedzi znajdują się poniżej

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Czy aktualnie pracujesz zawodowo? Mieszkasz sam czy z rodziną? Czy miałeś robione u psychologów testy predyspozycji zawodowych, np. kotwice kariery wg Scheina? Jakie masz zainteresowania? Czy masz w ogóle jakieś pasje? Jaką szkołę ukończyłeś? Jakie masz dodatkowe kursy, szkolenia, doświadczenie zawodowe? To ważne pytania, bez których trudno planować swoje życie, w tym przede wszystkim dotyczące kwestii zawodowych. Pozdrawiam!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 31 lat, Lublin
radomir

radomir

Ukończyłem (z trudem) studia filologiczne. Języki szły mi w miare dobrze a w moim mieście byłą akurat uczelnia. Nad innym kierunkiem musialbym sie zastanowic i zdecydować a tego nie potrafię. Dotychczas wykonywałem prace biurowe. Zadna z nich nie dawał mi satysfakcji i w żadnej nie byłem dobry. Robilem wiele testó i badań (kotwice Scheina również) ale nie dały one żadnych konkretnych wytycznych, co dziwiło nawet psychologów. Po prostu nie ma szczególnej sfery, w której kierunku powinienem isć. Nie mam przyjaciół ani zainteresowań. Moje życie dzieje sie z przypadku. Mieszkam z rodzicami, choć na osobnym piętrze i nie wyobrażam sobie funkcjonowania samodzielnego.
Bardzo chciałbym się rozwijać i doszkalać ale nie mam pojęcia w jakim kierunku. Sytuacja mnie przeraża i doprowadza do rozpaczy. Czy jest z niej jakieś wyjście?

141040 radomir Mężczyzna, 37 lat, Tarnów