Skocz do zawartości
Forum

nie kierujęwłąsnym życiem


Gość Lukaaszz100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukaaszz100

Mam 35 lat i powinienem wiedzieć, kim jestem i co che robić w życiu. Niestety nie mam o tym pojęcia. Całę moje życie to pasmo przypadków. Powodem mogę być ja sam, bo jestem całkowicie niezdolny do podejmowania decyzji. Analizowanie czynników za i przeciw jest ponad moje siły a intuicji nie posiadam. Nie wiem, jaką pracę chce wykonywać (badałem się wielokrotnie u psychologów, oni też stwierdzili brak wiodących predyspozycji i kierunków, którymi powinienem iść. Dodatkowo boje się ludzi i absolutnie nie potrafię wyjść poza strefę komfortu. Boję się panicznie wyzwań a wiem, że sam sobie z tym nie poradzę. Czy ktoś tak ma i czy moe z tego wyszedł????

Odnośnik do komentarza

Czy aktualnie pracujesz zawodowo? Mieszkasz sam czy z rodziną? Czy miałeś robione u psychologów testy predyspozycji zawodowych, np. kotwice kariery wg Scheina? Jakie masz zainteresowania? Czy masz w ogóle jakieś pasje? Jaką szkołę ukończyłeś? Jakie masz dodatkowe kursy, szkolenia, doświadczenie zawodowe? To ważne pytania, bez których trudno planować swoje życie, w tym przede wszystkim dotyczące kwestii zawodowych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ukończyłem (z trudem) studia filologiczne. Języki szły mi w miare dobrze a w moim mieście byłą akurat uczelnia. Nad innym kierunkiem musialbym sie zastanowic i zdecydować a tego nie potrafię. Dotychczas wykonywałem prace biurowe. Zadna z nich nie dawał mi satysfakcji i w żadnej nie byłem dobry. Robilem wiele testó i badań (kotwice Scheina również) ale nie dały one żadnych konkretnych wytycznych, co dziwiło nawet psychologów. Po prostu nie ma szczególnej sfery, w której kierunku powinienem isć. Nie mam przyjaciół ani zainteresowań. Moje życie dzieje sie z przypadku. Mieszkam z rodzicami, choć na osobnym piętrze i nie wyobrażam sobie funkcjonowania samodzielnego.
Bardzo chciałbym się rozwijać i doszkalać ale nie mam pojęcia w jakim kierunku. Sytuacja mnie przeraża i doprowadza do rozpaczy. Czy jest z niej jakieś wyjście?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...