Skocz do zawartości
Forum

Myśli które mnie przytłaczają


Gość Maja7777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maja7777

Cześć mam na imię Maja i od 3 lat choruje na nerwice lękową i nerwice natręctw.Od 2 lat chodzę na psychoterapie lecz ona nie daje mi żadnych po prostu żadnych dobrych rezultatów.Cały czas sie wszystkim stresuje.Teraz poszłam do szkoły średniej i nie mogę się tam odnaleźć wśród rówieśników. Jestem osobą bardzo ułożoną która nie pije nie pali itp. Natomiast oni sa osobami z nałogami.Wybrałam sobie taką szkołe w której wiele osób pali i pije,Chciałam iść do tej szkoły ze względu na profil ale od pewnego czasu zauważyłam że po prostu zaczynam sie staczać dlatego żeby mnie zaakceptowali,Mam w klasie jedną koleżankę z którą się trzymam.Cały czas prześladują mnie natrętne myśli dotyczące tego że w tej klasie zostane sama.Boje się odrzucenia i to bardzo.Myśle że widać to po mnie.Nie wiem już kim jestem i kim chce być z jednej strony chce pić i chodzić na imprezy a z drugiej uczyć i być grzeczną.Przestałam się uczyć , ponieważ cały czas prześladują mnie te myśli że zostane sama że nie będę miała się do kogo odezwać.Nie umiem przez to prowadzić z kimś swobodnej rozmowy , ponieważ mam w głowie te mysli które mnie dołują i przytłaczają.Nie wiem którą droge wybrać.Do tego ta psychoterapia która w ogóle mi nie pomaga :c boje się że nie wyjdę z tego nigdy.Mój psychoterapeuta powiedział mi że mogę być kozłem ofiarnym w klasie i że oni mnie mają za taką czarną owce tylko że ja wiem ze ma to związek z nerwicą a psychoterapeutka mówiąc takie rzeczy pogarsza moją sytuacje.Śmieją się troche ze mnie ale to dlatego że ja też się z siebie śmieje.Nie wiem co mam zrobić z tymi myślami i gdyby faktycznie ta jedna osoba mnie zostawiła jak poradzić sobie z samotnością? Czy mam zmienić psychoterapeutkę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli odczuwasz, że psychoterapia nie przynosi efektów, warto rozważyć zmianę psychoterapeuty. Uważam jednak, że za bardzo ulegasz wpływom innych osób z klasy. Rozumiem, że chcesz się przypodobać i zjednać sobie znajomych, poczuć się zaakceptowana przez rówieśników, ale postępując wbrew sobie, tak naprawdę stwarzasz kolejne problemy. Popracuj nad asertywnością i umiejętnością bronienia własnego zdania. Bycie konformistą nie zawsze się opłaca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...