Skocz do zawartości
Forum

nerwica serca


5798

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem to samo, objawy szczególnie nasilały sie w niektórych sytuacjach typu wyjście na uczelnie, na miasto, bycie z dala od cywilizacji. Zawroty głowy, palpitacje, poczucie, ze zaraz upadnę i nie wstanę. Wylądowałem w szpitalu na obserwacji i nie wykryli nic pomimo 24 godzinnego podpięcia pod kable. Mój problem leżał w głowie, wpadałem w błedne koło, strach powodował arytmie i osłabienie, a osłabienie i arytmia powodowały strach, w ciągu kilku minut można zbzikować i nawet zasłabnąć. Zawsze byłem lękliwy, do tego od dziecka rodzice bardzo się martwili o moje zdrowie, wpychali rutinoscorbiny, trany itp

Pomogła wizyta u psychiatry i uświadomienie sobie skąd to się bierze, do tego 40 mg paroksetyny na dobę. Po kilku tygodniach jak ręką odjął i od kilku lat jest już dobrze. Polecam sie przełamać i iść do psychiatry, kiedy wykluczy się już choroby ciała. No na prawdę działa. Szczególnie jeśli widzisz u siebie jeszcze jakieś przykre objawy natury emocjonalnej. Nie ma na co czekać.

Odnośnik do komentarza

5798, Twoja nerwica "lokuje się" akurat w sercu, bo najbardziej obawiasz się właśnie o ten narząd. Konsultacje kardiologiczne na nic się nie zdadzą. Leki również powinnaś stosować tylko pomocniczo. W przypadku nerwicy metodą leczenia z wyboru powinna być psychoterapia. Wówczas również myśli napędzające lęki trochę by ustąpiły. Pozdrawiam i zachęcam do terapii!

Odnośnik do komentarza

Jak się stresowałem moim sercem i popadałem w kilkudniowe paranoje na ten temat to cały czas czułem ucisk, mrowienie jakieś takie w klatce piersiowej. Odrętwienie w okolicach sutka lewego itp. Nadal jak mam stresowy okres to mam uczucie nieraz kilku dodatkowych skurczów, ale jak np sa wakacje, spokój to jest super i nic.

Odnośnik do komentarza

To, że się w danej chwili na tym nie skupiasz, to nie znaczy, ze nie jesteś zdenerwowana. Człowiek z nerwicą jest zawsze mniej czy bardziej zdenerwowany/wystraszony. Najważniejsze w Twoim przypadku to uwierzyć w to, że nic Ci nie grozi. Musisz się do tego przekonać, można to uzyskać samemu, ale najlepiej skorzystać z pomocy terapeuty. Uwierz, że takie wkręty to jeszcze nic, ja przez ostatnie lata bałem się juz, że zostanę morderca, pedofilem, homoseksualistą, że zostanę porwany itp. Cierpimy na strach, a strach jest potężnym przeciwnikiem, tak działa człowiek, że im bardziej czegoś się boi, tym bardziej wydaje mu się to realne, ale tak jak mówię, wydaje mu się. Olej to!! Jak mi przeszło, to i Tobie przejdzie, kardiolog nic nie znalazł, więc wszystko jest dobrze.

Moje objawy nasilały się często, kiedy musiałem wyjść z domu, stanąć na wysokości zadania itp. Pomagało, kiedy wyobrażałem sobie, że mój strach to taki troll, który toczy ze mną wewnętrzną walkę i którego mogę pokonać, wyśmiać, zmierzyć się z nim. Kiedy siedząc na zajęciach zaczynało mi się robić duszno, a serce szybko biło, to mówiłem w myślach do niego "spierdalaj, nie dam Ci się" i to jest jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza

Премногое спасибо ! Заворачивайте и потом на личный веб ресурс :) Купить кровать с ортопедическим матрасом в кривом роге

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...