Skocz do zawartości
Forum

Zmiana leków? Co robić?


haribo28

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu zapisałam się prywatnie do lekarza psychiatry, przepisał mi Elicea 10 mg (przez 2 tyg 1/2 tabl, później 1 tabl.) oraz Sedam. Jestem w trakcie przyjmowania leków (zaczełam 3 tydzień).
W dniu dzisiejszym wybrałam się po miesiącu czekania do lekarza w ramach NFZ. Poszłam z nastawieniem, że trafię pewnie na nieprzyjmnego lekarza, który jeszcze mnie ochrzani, że biore takie leki a nie inne, więc nic nie mówiłam o swojej wizycie sprzed dwóch tygodni u innego lekarza. Pani doktor po kilkunastu minutach rozmowy okazała się osobą bardzo ciepłą oraz okazującą chęć pomocy w leczeniu moich zaburzeń lękowych. Pod sam koniec bylo mi tak niezręcznie, że ją okłamałam bo wiedziałam, że będę miała problem co teraz zrobić, gdyż otrzymałam od niej receptę na lek Parogen 20 mg. Następna wizytę mam za miesiąc i powiem, szczerze, że nie wiem co mam teraz zrobić. Wiem, że nie można zmieniać leków tego typu z dnia na dzień.

Odnośnik do komentarza

haribo28, na pewno nie powinnaś łączyć ze sobą trzech leków. Elicea jest dość dobrym lekiem, skutecznym w leczeniu zaburzeń lękowych. Sedam z kolei to bardzo silny lek, uzależniający, gdyż należy do grupy pochodnych benzodiazepiny. Tego bym nie polecała. Parogen z kolei należy do leków z grupy SSRI. Proponuję kontynuować sposób leczenia zaproponowany przez pierwszego lekarza, a na następnej wizycie powiedzieć wprost lekarce, dlaczego nie zażywała Pani Parogenu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...