Skocz do zawartości
Forum

paroxinor, brać czy nie brać?


Gość leeloh

Rekomendowane odpowiedzi

witam... często słyszy się że ludzie którzy wyleczyli się z nerwicy żyją sobie i nie wracają do tych tematów dlatego nie ma nigdzie postów ludzi całkowicie wyleczonych.. ale czy tak jest naprawdę? wszyscy ludzie z zaburzeniami których poznałam są 'wyleczeni' na rok, dwa, czasem trochę więcej.. ale potem znów wracają do psychotropów. ja sama robiłam 3 podejścia, ale milion skutków ubocznych i długo na nich nie wytrzymałam, teraz mam mega lęk przed lekami, zwłaszcza że dopiero od czasu gdy spróbowałam tych cholernych leków zaczęłam mieć myśli samobójcze, nawet po ich odstawieniu. tak jakby jakaś klapka w mózgu mi się z takimi myślami otworzyła i nie chce zamknąć. tak czy siak, zaczęłam robić postępy w leczeniu dzięki terapii i naturalnym metodom. jednakże moja nowa psychiatra naciska żebym spróbowała paroxinor, 1/4 tabletki raz dziennie. uważa że terapią mogę się wyleczyć ale potrwa to jeszcze z 10 lat, leki jedynie przyspieszą leczenie.. czy na pewno? czy ktokolwiek zaleczył nerwicę depresję i agorafobię tym lekiem permanentnie, bez wracania do psychotropów do końca życia? boje się skutków ubocznych które przedtem prawie mnie wykończyły, boje się być uzależniona od brania leków do końca życia, boję się jak cholera :/ czy ktoś naprawdę się wyleczył?...

Odnośnik do komentarza

W leczeniu nerwicy metodą leczenia z wyboru powinna być psychoterapia. Leki najczęściej stosuje się pomocniczo, gdy lęk jest na tyle silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jeśli czuje Pani, że terapia przynosi efekty, nie musi Pani koniecznie dołączać leków. Proszę jeszcze raz skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Ma Pani jednak prawo wybrać sposób leczenia (leki czy psychoterapia, ewentualnie połączenie leków z terapią). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...