Skocz do zawartości
Forum

Czy choroba nerwowa jest genetyczna?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tu bardzej chodzi o kwestie wychowywania. Jesli znerwicowana matka wychowuje syna to mogą zdarzac się częste nerwowe dni, nadpobudliwość, stres, płacz. Dziecko widząc to również się stresuje , bo nie wie tak naprawdę co jest matce. Długoletnie życie w takim środowisku może mieć zatem wpływ na rozwój i na zachowanie emocjonalne syna w przyszłości. Może , ale nie musi. To wszystko zależy od charakteru syna. W mojej rodzinie matka chorowała na nerwice, siostra też, ja również. Ale my nabawiłyśmy się newicy w wyniku traumatycznych zdarzeń (matka po wypadku ojca, siostra po wypadku autem, a ja gdy mąż prawie zszedł z tego świata. ) Nasza mama zawsze była wrażliwa emocjonalnie, dmuchała, chuchała i ostrzegała przed kazdym zagrożeniem. Dlatego byłyslmy wychowywane mozna to nazwać ciągle w napięciu emocjonalnym i w trakcie trudnego życiowego problemu po prostu nie potrafiłysmy sobie z nim poradzić.

Odnośnik do komentarza
Gość też nerwicowiec

To jest okropne ...brrr na samą myśl, no właśnie w nerwicy chodzi o to aby nie myśleć o niej , nie rozmawiać o tym , unikać horrorów, negatywnego myślenia,nie oglądać tych pojebanych seriali typu "dlaczego ja" ukyta prawda" "na dobre i na złe" i tym podobne filmy
bardzo pomaga książka potęga podświadomości polecam oraz ćwiczenia tai chi.
Myslę ,że to genetycznie uwarunkowane choć "medycy twierdzą co innego .
Nerwica to nie choroba psychiczna tylko zaburzenia , a to nie to samo.
U nas Babcia ten syf miała, jej synowie i córki miały i dzieci tych ojców , więc można stwierdzić,że to dziedziczne, razem około 10 osób z pokolenia na pokolenie (3 pokolenia)
doraznie krople walerianowe lub, sole Erelgana ( jedna duża łyżka) jeśli zaatakuje nerwica albo hydroksyzyna 10 jesli nie działa to 20-tka i przechodzi,
Zawsze trzeba być w dobrej kondycji fizycznej, w swoim czasie najedzonym, choroba atakuje wtedy kiedy jesteśmy słabi , zmęczeni, na zmianę pogody, najczęściej na wiosnę i jesień, warto zaaplikować sobie magnez , bo stres wytrąca go z organizmu.
Ogólnie to masakra walczę z tym już 13 lat , ale jestem dobrej myśli :-)
Jak serce wariuje to przez 2 tyg. zażywam aspargin, dorażnie pół tabletki Bisocardu.
Ostatnio zażywam wyciąg z papryki Habanero, ale to jest już na wszystko...
pozdrawiam i głowa do góry będzie dobrze:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...