Skocz do zawartości
Forum

Nerwica


Gość minimouse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dwóch miesięcy cierpię z powodu nerwicy , która pojawiła się nagle w moim życiu . Nic na to nie wskazywało , pewnego dnia dostałam dziwnego ataku duszności , drętwienia ciała , kołatania serca . Od tego momentu towarzyszy mi ciągły lęk o moje zdrowie . Boję się zostać sama w domu czy też wyjść gdzieś samodzielnie a kiedy już to nastąpi czuję ogromny lęk który objawia się kołataniem serca i dusznościami . Niestety lęk towarzyszy również podczas obecności innych domowników ( w nieco mniejszym stopniu ) .
Byłam u wielu lekarzy w tym u kardiologa . Badania nic nie wykazały .
Neurolog przepisał mi lek który w niewielkim stopniu mi pomógł ( mogę samodzielnie wyjść na chwilę do sklepu obok domu ) zapisałam się też w kolejke do psychologa ale niestety jeszcze muszę czekać .
Przez to wszystko stałam się bardzo przewrażliwiona na tym punkcie - bezsensownie przez cały czas wsłuchuję się w bicie swojego serca czy też kontrolowanie oddechu ..
Ogromonym problemem jest również to że za kilkanaście dni zaczynam naukę i nie wyobrażam sobie jak przetrwam z lękiem skoro nie jestem w stanie nawet sama wyjść z domu na dłużej niż 10 minut ..

Odnośnik do komentarza

Opisane przez Ciebie objawy to klasyczne objawy nerwicy (lęk, niepokój, unikanie ludzi, niepewność, koncentracja na własnym zdrowiu). Bardzo dobrze, że zapisałaś się do psychologa. Jeśli diagnoza nerwicy potwierdzi się, radziłabym podjąć systematyczną pracę na terapii. Lekarz powinien stwierdzić, czy konieczna jest także farmakoterapia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...