Skocz do zawartości
Forum

problem z nerwicą


Gość misiek2345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek2345

Witam,
Jestem 16-latkiem i od ponad 2 lat walczę z nerwicą. Ataki paniki i lęki okresowo mnie nachodzą (przez pewien czas często, potem coraz rzadziej). Od miesięcy z trudem chodzę do kościoła, ponieważ właśnie tam nachodzą mnie ataki paniki i lęki. Mam ochotę wyjść, ale trwam do końca mszy. W domu też mnie napadają lęki, ale w domu czymś się zajmę i znikają. Na słowa padające w kościele ,,grzech'', ,,śmierć'' doznaję lęku.Zawsze przed wyjściem z domu, masturbuję się. Robię to praktycznie codziennie. Gdy w końcu udaje mi się opanować z lękami, po jakimś czasie (kilku dniach) znów powracają. Czy są sposoby, aby jakoś w kościele poradzić sobie z atakami paniki i lękami? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

misiek, czy korzystasz z psychoterapii? Leczysz się jakoś? Nerwica sama nie minie. Zauważ, że stany lękowe, jakich doświadczasz, stanowią źródło innych Twoich problemów, np. masturbacji, która podejrzewam jest niekonstruktywnym sposobem radzenia sobie z napięciem. Napięcie emocjonalne mylisz z napięciem seksualnym. Zastanawiałeś się, dlaczego masturbujesz się akurat przed wyjściem z domu?
Pytasz, jak radzić sobie z lękami, będąc w kościele. Możesz spróbować uczestniczyć we mszy, stojąc poza budynkiem kościoła, czemu aktualnie sprzyja pora roku, pogoda. Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Najlepiej byłoby, abyś skorzystał z terapii, podczas której nauczą Cię, jak rozpoznawać oznaki nadchodzącego ataku lękowego i jak przeciwdziałać objawom lękowym. Metod jest sporo, ale Ty musisz wybrać taką, która będzie skuteczna dla Ciebie. Pozdrawiam i zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...