Skocz do zawartości
Forum

Nerwy i pot


Gość syx21

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 bardzo nieprzyjemne problemy, których nie życzę najgorszemu wrogowi. Zacznę od tego, że jestem bardzo nerwową osobą. Cały czas gdy przebywam w otoczeniu innych ludzi pocą mi się ręce. Po jakimś czasie zaczynają się kleić i nie dość, że jest to bardzo niekomfortowe to jeszcze aż wstyd podać komuś taką rękę. Nawet chwile po umyciu rąk mydłem i dokładnym wytarciu czuję jak mi pot napływa na ręce. Borykam się z tym od dawna. Dziwne jest to, że w nocy ręce mam suche jak pieprz i aż mnie parzą. Próbowałem medispirantu ( do rąk) ale nie pomógł. Drugi problem jest też prawdopodobnie związany z nerwami. Są to odruchy wymiotne. Kiedy jestem w otoczeniu wielu ludzi i siedzę to czuję jak mi "podchodzi". Gdy siedzę w domu to nic mi takiego nie dolega lecz w towarzystwie bardzo często mi się to zdarza. Zwłaszcza jak jadę z kimś autem albo siedzę w obcym miejscu.

Oba problemy są bardzo niekomfortowe i mi uprzykrzają życie. Błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam!

W zaburzenia lękowych (nerwicowych), kiedy odczuwamy stałe napięcie psychiczne, nasz organizm pracuje jakby na przyspieszonych obrotach, jest w stanie pełnej gotowości, bo obawia się (irracjonalnego) zagrożenia i pragnie się przed nim bronić. Są wówczas wytwarzane różne hormony (np. kortyzol, adrenalina), które sprawiają, że nasz organizm działa tak, a nie inaczej, np. pocimy się. Podejrzewam, że Twoje dolegliwości (uczucie mdłości, wzmożona potliwość dłoni) wynika właśnie z nadmiernego stresu, dlatego powinieneś rozważyć konsultację u psychologa/psychiatry. Tylko on może postawić rzetelne rozpoznanie i zaproponuje odpowiednie leczenie, jeśli te okaże się konieczne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...