Skocz do zawartości
Forum

Nerwica u nastolatka?


Lordiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat. Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy o których nikomu z bliskich nie mówię bo boje się badań chcę tylko wiedzieć co może mi być. Od jakiegoś czasu (może rok)
odczuwam dziwne kucie w kościach i stawach w całym ciele które się ostatnio nasiliły (kucie od czuwam z przerwami ale kilka razy dziennie) Od miesiąca odczuwam też dziwny uciskowy ból głowy w różnych miejscach mam też czasem problemy z układem trawiennym. Dodatkowo cały czas mam myśli że coś mi jest i bardzo się tego boje. Czy to możliwe że wmawiam sobie te objawy? Czy ma to związek z moją bardzo krzywą postawą z powodu lekkiej niepełnosprawności? Jeśli to ma związek to od dziecka bardzo rzadko odczuwam lekkie kucie w sercu ale lekarz stwierdził że mam lekko podwyższone ciśnienie

Odnośnik do komentarza

Lordiusz, by móc mówić o nerwicy, w pierwszej kolejności należy zrobić szczegółowe badania i sprawdzić, czy dolegliwości nie mają podłoża somatycznego. Zatem z bólami kości do reumatologa/ortopedy, z problemami z sercem do kardiologa, a z bólami głowy do neurologa. Jeśli wyniki badań nic nie wykażą, wszystko będzie w porządku, dopiero wówczas można skonsultować się z psychiatrą i zweryfikować, czy nie masz nerwicy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...