Skocz do zawartości
Forum

Czy mam nerwice?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może zacznę od tego, ze mam tylko 17 lat. W 2012 roku nie wiem z jakiego powodu dostałam ataku paniki, brak tchu, kołatania serca. Wcześniej zdarzyło mi sie to raz przy przeprowadzaniu sie, rodzicie poklociki sie z moja babcia i pamietam, ze to przezywalam. Wracając, zima 2012r to był kosar, co 2 dni musial tato do szkoly po mnoe przyjezdzsc, bo panikowalam, mialam plytki, przyspieszony oddech, bole brzucha. Ustalo po pewnym czasie, ale niestety znowu powrocilo i nie wiem co mam robic. Boje sie gdziekolwiek wyjsc, nie wychodze czesto z domu a jak wyjde to do znajomych na chwile. Lekarze nic nie stwierdzili. Robilam usg, ekg i nosilam holtera. Nic nie wyszło. Mama chce mnie zarejestrowac do alergologa (moja mlodsza siostra ma astme), ale wydaje mi sie, ze ro nerwica.

Odnośnik do komentarza

Polecam konsultację rodzinną u psychoterapeuty. Objawy, o których piszesz nie tylko są źródłem cierpienia dla Ciebie. Angażują również Twoją rodzinę. Mogą być one sygnałem pewnych psychologicznych-rozwojowych wyzwań, przed którymi stanęła Twoją rodzina, a które jednocześnie trudno na ten moment przyjąć i z nimi się zmierzyć. Konsultacja rodzinna może pomóc w doprecyzowaniu problemu, osadzeniu go w szerszym kontekście rodzinnym i takim wydobyciu zasobów rodzinnych, które mogą przysłużyć się do ustąpienia Twoich objawów i do zdrowienia.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...