Skocz do zawartości
Forum

Nie chce się leczyć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od jakiegoś czasu narzekam swojemu lekarzowi na różne dolegliwości. Kołatanie serca, problemy z pamięcią i koncentracją, lęki, zaburzenia snu, drętwienie kończyn, bóle głowy itp.
Niemalże od razu stwerdził że to nerwica. Przeprowadził wywiad środowiskowy i był pewny. Długo się wypierałam więc zlecał badania jednak teraz również jestem tego pewna.
W moim przypadku nerwica wynika z tego że mam bardzo stresujący tryb życia. Jestem ambitna, chce być we wszystkim najlepsza. Stres motywuje mnie do pracy.
Uważam że w moim przypadku psychoterapia jest zbędna. Jestem świadoma swojej choroby, wiem z czego się wzięła i wiem również że psychiatra mi nie pomoże. To jest część mojego życia, tak funkcjonuję.
Jak mogę załagodzić nieprzyjemne skutki? Czy leki wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Gość zalamana konicznoscia istnienia

leki zlagodza objawy ,ale niewyeliminujanprzyczyny nerwicy ,psychorerapai wspomoze leczenie farmakologiczne i pozwoli dotrzec do przyczyn choroby .Zycze powodzenia w leczeniu.

Odnośnik do komentarza

witaj. niestety przzy takim podejsciu do nerwicy ona co jaki czas bedzie dopadac. z lekami jest tak ze po jakims czasie organizm sie przyzwyczaja i leki przestaja działac. a zejsc z leków przy dluzszym zazywaniu wierz mi ze nie jest to taka prosta sprawa. to tak jakby leczyc guza mózgu tabletkami od bólu glowy:) sam wiem po sobie jak wyglada zycie w stresie . stres ma to do siebie ze w krótkim czasie mobilizuje ale na dluzsza mete niszczy organizm i psychike... wiec ,oze pora cos w swoim zyciu zmienic? mysle ze psychoterapia mogla by ci pomóc w dotarciu do tego co musisz zmienic:)pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...