Skocz do zawartości
Forum

Czy mój były chłopak może mieć borderline? Pomóżcie :(


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Czy mój były chłopak może mieć Borderline, albo inną chorobę psychiczną? Jak mu pomóc? Czy się odezwie? Czy poprostu z dnia na dzień stwierdził, że "to nie to"? Czemu jego rodzice nie odpowiadają?

Bo z tego co wyczytałam dużo objawów się sprawdza...
1. W dzieciństwie jego ojca praktycznie nie było w domu, większość obowiązków głowy domu spadła na niego. Matka również miała chwiejną, kłótliwą osobowość.
2. Ostatnio zaczął popadać w skrajności. Nienawidził pracować z rodzicami, miał do nich ogromny żal za dzieciństwo, a ostatnio wręcz przeciwnie całymi dniami u nich pracuje, mówi, że to jego praca, a rodzice wszystko robili dla jego dobra, wręcz ich idealizował. ( po tym jak miesiąc temu wybuchnął i wszystko im wygarnął, mówił, że ich nienawidzi itd.)
3. Mnie uwielbiał, bardzo dobrze się dogadywaliśmy, nie kłóciliśmy się, byliśmy wręcz parą idealną. Nagle parę dni temu spotkaliśmy się na peronie powiedział dosłownie " przyjechałem tylko po to żeby z tobą zerwać", był wyprostowany, dumny, ironiczny, czasem pojawiał się uśmiech. Powiedział, że nie będę go zmieniać, ze byłam i jestem aktorką, ze ma dość naszego wspólnego gotowania, ze nigdy mnie nie kochał i ja go też nigdy nie kochałam, jak chciałam go przytulić, to mówił że chce go bić. Krzyczał zebym zachowała dystans i go nie dotykała. Ze mam mieć honor i odejść. Wszystko przy ludziach na peronie, bo nie chciał nigdzie odejść, porozmawiać. To nie był mój chłopak, spokojny, który zawsze jak mieliśmy inne zdanie, to rozmawialiśmy i mówił żeby każdy miał takie problemy jak my, to byłoby dobrze. Wszystko mi mówił, znałam jego psychikę, myślenie, życie lepiej niż kto inny...
4. Unikał bliskości.
5. Słyszał w głowie muzykę, głosy. Myślał, że ma jakąś nerwicę, wyszukiwał informacji, ale po idealizacji rodziców, jakoś przestał. A potem to mnie zostawił, już parę dni wcześnie był jakiś drażliwy, denerwował się łatwo. Wiem, że brał jakieś ziołowe tabletki na uspokojenie i jakieś suplementy, które kupiła mu mama. Właśnie wtedy dostał od rodziców samochód, zapisał się na prawo jazdy, była oferta o mieszkaniu, zaczął całymi dniami pracować.
6. Miał chwiejne emocje. Właśnie ostatnio płakał, potem mówił, że chce się śmiać, że brakuje mu radości, że chce być jak jego znajomi wesoły.
7. Odnośnie skrajności to także przez 4 lata mówił, że nie chce być wyliczony, żeby nie określać się w ramach czasowych itd, a ostatnio wręcz przeciwnie wszystko chciał wiedzieć, konkretnie co ile godzin potrwa, czy pójdę na spacer czy nie ( jak nie chciałam się określić to się oburzał i denerwował).Na działce jak byliśmy to wcześniej mówił, że na działce lubi trochę porobić coś, a w większości czasu odpoczywać. A tu nagle całą majówkę coś robił, a to przy motorze, a to składał skrzynie itd.
8. Jest wykształcony, inteligentny, nie mógł znaleźć pracy od roku. Widziałam, że go to przerasta. Rodzice jakby chcieli mu wszystko zadość uczynić: nowy samochód, opłacenie prawa jazdy na inną kategorię, nawet mówił mi ze mama zaoferowała, że wynajmie nam mieszkanie aby tylko czuł się dobrze.
9. Wcześniej akceptował siebie, ostatnio mówił, że nie akceptuje siebie, ze ma poczucie własnej wartości.

Bardzo proszę o pomoc. Bo nie wiem o co chodzi. Czemu mój idealny chłopak zostawił mnie tak nagle i to w tak okrutny sposób. Pisałam do niego 3 smsy, dotyczące właśnie objawów borderline, że może coś z jego psychiką, nie odpisał. Pisałam do jego mamy nie odpisała, telefonów nie odbiera. Ponawiam pytania : Czy mój były chłopak może mieć Borderline, albo inną chorobę psychiczną? Jak mu pomóc? Czy się odezwie? Czy poprostu z dnia na dzień stwierdził, że "to nie to"? Czemu jego rodzice nie odpowiadają?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...