Skocz do zawartości
Forum

Brak poczucia siebie i świadomości


Gość miódmalina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miódmalina

Witam,
około 10 msc. temu paliłam trawkę. Myślałam nad tym dosyć długo lecz w końcu postanowiłam spróbować. Na początku marihuana w ogóle nie dawała się we znaki, jednak po tym gdy wstałam zaczęłam odczuwać jej działanie. Nie będę opisywać jak to dokładnie trwało ale podczas jej zażycia nie wiedziałam kim jestem gdzie jestem i co robię jednocześnie to wiedząc. Po tym zdarzeniu myślałam że objawy się uspokoją jednak tak się nie stało. Od tego zdarzenia nic już nie jest takie same. Czuję jakby moja dusza była uwięziona w ciele. Czuję się jakbym cały czas śniła. Mimo, że odczuwam ból mam świadomość, że tylko moja dusza go odczuwa. Często zastanawiam się czy naprawdę istnieję i czy osoby wokół mnie też żyją i czy to wszystko nie jest jedną wielką fikcją. Chciałabym aby ten stan wreszcie minął. Dodam że w momencie po zapaleniu trawki byłam w trudnej dla mnie sytuacji. W tym czasie bardzo opuściłam się w nauce spróbowałam papierosów i po raz pierwszy wypiłam alkohol. Co zrobić żeby ten stan minął i wreszcie mieć poczucie siebie ? Czy poprzez wypalenie trawki wywiązała się u mnie jakaś choroba psychiczna ? Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość Megan123

Prawdopodobnie przeżywasz derealizację lub depersonalizację. Wynika ona z używania marihuany, bądź jest też objawem towarzyszącym nerwicy lub depresji. Powinnaś udać się do psychologa lub psychiatry. Możliwe że będą potrzebne Ci leki i psychoterapia, lub sama psychoterapia, o tym zdecyduje lekarz. Nie zwlekaj, bo to raczej samo nie minie.

Odnośnik do komentarza

miódmalina, prawdopodobnie wskutek zapalenia marihuany pojawiła się u Ciebie depersonalizacja i/lub derealizacja - poczucie odrealnienia, braku poczucia tożsamości. Objawy powinny minąć samoistnie po jakimś czasie, pod warunkiem, że nie będziesz już sięgała po trawkę. Pamiętaj też o nawadnianiu organizmu. Jeśli jednak objawy nie ustąpią po dłuższym czasie, konieczna może okazać się wizyta u specjalisty. Wątpię, by rozwinęła się u Ciebie jakaś choroba psychiczna, ale jeśli marihuana daje u Ciebie takie, a nie inne efekty, najlepiej po nią nie sięgaj. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...