Skocz do zawartości
Forum

Nasilenie objawów Aciprex


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Niedawno lekarz psychiatria zdiagnozował u mnie nerwice lękową i zalecił lek Aciprex(10mg). Wczoraj pierwszy raz wzięłam 1/4 tabletki. Wieczorem tego dnia rozbolał mnie brzuch więc wzięłam tabletki przeciwbólowe. Następnie dostałam ogromnego napadu lęku, bóli w klatce oraz ostrego zaczerwienienia skóry w okolicach klatki piersiowej i ramion, więc pojechałam do szpitala. Na miejscu nie dowiedziałam się w zasadzie nic oprócz tego, że wyniki mam dobre. Chciałam zapytać czy lepiej odstawić lek i pójść do lekarza czy przyjmować dalej?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej ustalić od razu wizytę do lekarza i je do tego czasu odstawić. Powiedzieć wszystko lekarzowi jakie zmiany zaszły po dawce leku, być może.. a na pewno nie zrobili w szpitalu badań na uczulenie a to może być tego przyczyna.
Również mam zdiagnozowaną nerwicę lękową i również brałam Aciprex, z tym, że u siebie nic nie zauważyłam niepokojącego.

Odnośnik do komentarza

Miśka_7, uważam, że odstawienie leków po jednorazowym przyjęciu 1/4 tabletki to trochę za szybko. Być może wysypka, jakiej dostałaś, to nie skutek uboczny po Aciprexie, ale wynik reakcji między jednym lekiem a lekiem przeciwbólowym. Radziłabym poobserwować się jeszcze po przyjęciu antydepresanta. Jeśli nieprzyjemne dolegliwości (bóle brzucha, wysypka skórna itp.) będą się powtarzać, trzeba będzie skonsultować się z lekarzem psychiatrą, by zmodyfikował leczenie. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...