Forum Nerwica

Uczucie ciężkości w piersiach

alis17

alis17

Witam Was serdecznie.
Od maja tamtego roku żyję w stresie. Mój organizm chyba zaczął się buntować... Od ponad tygodnia czuję w piersiach taki dziwny ciężar i mam problem z wzięciem głębokiego oddechu... Na prawdę stało się to dla mnie bardzo uciążliwe... A im bardziej zaczynam o tym myśleć, tym objawy są silniejsze i nie ustępują... Strasznie się boję, że to coś z sercem. Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Czy podczas nerwicy można mieć takie właśnie problemy z oddychaniem?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam.

129655 alis17 Kobieta, 28 lat, Sieradz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~jarek777

~jarek777

jak najbardziej mozna miec takie objawy,klucie w klatce piersiowejej,uczucie ciezkosci ,plytki lub bardzo gleboki oddech,
choroby nerwowe czesciej manifestuja sie w postaci bolow ciala
radze nie panikowac ,ale zrobic badania serca ,wyjdzie nie ,bedziesz wiedziec ze to stres

alis17

alis17

Dziękuję za odpowiedź.

Jakieś półtora roku temu miałam taki sam problem, gdy się zdenerwowałam, to drętwiały mi ręce, następnie ból szedł do szyi, która mi drętwiała, miałam problemy z oddychaniem.
Przed długi czas był spokój, aż do teraz... Tylko, że teraz nie mam drętwienia rąk, ani szyi, tylko taki ucisk w piersiach i te kłopoty ze zrobieniem głębokiego oddechu... A im częściej o tym myślę, tym ten ciężar wydaje mi się większy... Jednak wzięłam Nospę i troszkę zelżał... Mam nadzieję, że w końcu minie całkowicie :)

129655 alis17 Kobieta, 28 lat, Sieradz
mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

alis17, objawy, które opisałaś, jak najbardziej mogą zwiastować nerwicę, niemniej jednak w pierwszej kolejności powinnaś zrobić sobie wyniki badań, by wykluczyć przyczyny ze strony organizmu. Jeśli badania wyjdą OK, dopiero wówczas można szukać przyczyn Twoich problemów w psychice. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
alis17

alis17

Bardzo dziękuję za cenną odpowiedź.

Serdecznie pozdrawiam.

129655 alis17 Kobieta, 28 lat, Sieradz
~Just2022

~Just2022

A spadła Ci odporność na infekcje? Ja też żyję w stresie ale juz 3 lata