Skocz do zawartości
Forum

Psychogenne zawroty głowy nerwica/depresja


Gość .Karolina.789

Rekomendowane odpowiedzi

Gość .Karolina.789

Witam.
Czy ktoś z Was miał zawroty głowy przy depresji, bądź nerwicy. Ja mam od kilku miesięcy nieustannie, codziennie i mimo zażywania leku antydepresyjnego i uczęszczania na psychoterapię, nie mijają. Nie daje mi to żyć. Mam uczucie, jakbym była po upojeniu alkoholowym i ani na chwilę to nie mija. Jestem już bezradna. Czy to nigdy nie minie? Czy ktoś się z takim czymś spotkał?
Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza

Karolina.789, męczące zawroty głowy jak najbardziej mogą towarzyszyć pacjentowi w przebiegu depresji/nerwicy. Nieprzyjemne dolegliwości powinny złagodzić leki. Jak długo zażywasz antydepresanty? Czy nie ma żadnej poprawy? Może trzeba zmodyfikować leczenie i wprowadzić inny lek? Warto na ten temat porozmawiać z lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość .Karolina.789

Witam Panią.
Wszystko zaczęło się 2,5 miesiąca temu, gdy złapał mnie atak dusznosci i ból głowy, pieczenie ciała i pieczenie głowy, zakręciło mi się w głowie i miałam wysokie tętno. Pojechałam wówczas na pogotowie, tam stwierdzono że nie mam zawału itd. Poszłam do wielu lekarzy, robiłam rtg kręgów szyjnych, doppler tętnic szyjnych, TK głowy, morfologia w porządku, TSH w porządku, wszystkie elektrolity we krwi w porządku, byłam również u neurologa, który nie stwierdził schorzeń neurologicznych.
9 tygodni temu udałam się więc do psychiatry, który przepisał mi Citabax 20. Ataki duszności i wysokiego tętna minęły, ale niestety bóle głowy zostały a także te zawroty głowy (psychogenne).Bardzo mi to przeszkadza w funkcjonowaniu na co dzień, czuję też jakbym miała na głowie zbyt ciasny czepek założony, boli mnie także głowa przy skroniach i czole. Zwykłe leki przeciwbólowe nie pomagają niestety. Chodzę na terapię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...