Skocz do zawartości
Forum

Nerwica lękowo-somatyczna i depresja


Gość Wiolatek

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie nerwicę z depresją bo gdybym nie mieszkała sama to pewnie nie wychodziła bym z domu ani z łóżka ale mam psa i szkoda mi go dlatego codziennie rano wstaję i coś się ogarniam. Ale ogólnie zero radości z życia i zaniedbana jestem nawet specjalnie nie zastanawiam się nad tym jak wyglądam i co ubieram. W ogóle prawie nic w domu nie robię tylko ciągle myślę, o tym, że coś mi jest i, że źle wyjdą badania.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj na chwilę obecną mam tylko gulę w gardle i kłuje mnie czasami w klatce . Pomijając żebra, które jest wymacane i spuchnięte. Nie chcę chwalić dnia bo zaraz o czymś pomyślę i ból sam przyjdzie. Bo czasami mam wrażenie, że wszystko po kolei mnie boli i kłuje. A Ciebie oprócz głowy coś boli?

Odnośnik do komentarza
Gość .Karolina 1234

Ale jak robilam tk to jeszcze nie mialam tych drgań,one sie zaczely ze 3 tyg temu. Neurolog przebadal i nic na te drgania nie powiedział i wszystko ze to są objawy somatyczne napomniał, jak mu powiedzialam ze stwierdzono nerwice i depresje.

Odnośnik do komentarza
Gość .Karolina.789

MLM Teraz wmówiłam sobie , że mam boleriozę (drgania mięśni). Przeczytałam, że to też jest objaw. Nigdy mnie kleszcz nie ugryzł. Ale pewna pani pielęgniarka powiedziala, że mogłam go np.nie zauważyć i wytrzepać z ciała. No nie wiem, co o tym myślisz. Chcę zrobić sobie test na boleriozę test ELISA, ale dopiero co pobierałam krew i znów się kłuć...?

Odnośnik do komentarza

Wątpię bo miała byś też inne objawy miałam dwa razy kleszcza po grzybach od razu zauważyłam został usunięty i nic mi nie jest. Myślę, że to na pewno nie to bo zauważyła byś inne objawy. Jak u Ciebie wyglądają te drgania ? Za to ja teraz myślę, że ta narośl na żebrze naciska mi na klatkę piersiową i nie mogę oddychać i,że coś dużego mi tam rośnie. Czuję jak bym się dusiła.

Odnośnik do komentarza

Wiolatku, Aniu i inne Dziewczynki,
to dobrze, że możemy sie wspierać.
Ja juz mam sporo lat i przeszłam przez różne okresy z ciężkimi zaburzeniami.
I dziś wiem jedno: trzeba sie trzymać dobrego lekarza, nie poświęcać dużo czasu na rozpatrywanie swoich objawów. Jesli trzeba - brać leki. I tu jest bardzo ważne, żeby lekarz dobrze dobrał lek dla danej osoby, bo każdy organizm inaczej reaguje.Leki, które przepisał mi kiedyś pierwszy lekarz nie działały na mnie w ogóle, nie pomagały nawet po kilku tygodniach. A mój obecny lekarz dobrze dobrał - tez lek z grupy venlafaksyny. Brałam kilka razy, potem stopniowo odstawiałam, oczywiście pod kontrolą lekarza. Ale od trzech lat biorę na stałe, bo lekarz mi tak doradził, a ja chcę żyć w miarę normalnie. I widzę, że to bardzo dobra decyzja.
dziewczynki, bądżcie dobrej myśli, to sie daje leczyć.
Zobaczcie, ile nas jest.
A przede wszystkim bądżcie mądrymi kobietami: leczenie u psychiatry to nie żaden wstyd, ani obciach.Ci, którzy tak myślą - są po prostu niedojrzali. Umiejętność skorzystania z pomocy DOBREGO psychiatry świadczy o rozwadze, odpowiedzialności. Trzymajcie sie i piszcie, dobrze jest móć porozmawiać

Odnośnik do komentarza
Gość .Karolina.789

bacopa" A jakie brałaś leki za pierwszym razem, na uspokojenie czy antydepresanty? te które lekarz źle dobrał? Ja mam chyba źle dobrane, bo źle się czuję, mam zawroty głowy ciągle, drgania mięśni i często płaczę. Niestety..

Odnośnik do komentarza

Witam.
Poradźcie proszę. Od wielu lat lecze się na nerwicę lękową, depresji dzięki Bogu nie zdiagnozowano...a może to już to jest... wybudzam się ostatnio znowu ok.3,4,5 rano,potem leki dodatkowe biorę nasenne -najlepiej ziołowe by zasnąć,potem rozsypianie się. Nie mogę normalnie funkcjonować i jak bym mial wstać i tyrać za 1500zł na 6 rano??? Nie wiem.
Biorę Asertin ponad 6lat. Nasenne ziołowe niemieckie-Baldrin,Melissa,wyjątkowo Trittico,czasem Clonazepam ćwiartkę,jeśli nic nie pomaga. Ta niepewnośc w tym kraju od lat,brak pracy solidnej,kobiety,sąsiedzi okropni-przedtem był napad,pobicie cięzkie przez kanalię sąsiada buca,chama-utrata przytomności była,,zagmatwana sprawa na policji. Patologia PL!
Znam języki,muszę wyrwać się wreszcie na jakiś zcas do Niemeic-praca ,tak trudno przez net. Nie mam tam zaczepienia. Nie wiem czy podołam np.przy opiece nad chorym leżącym,jeśli praktyki brak-dużo ofert,zapewnione lokum. Krzysiek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...